Як стерилізація вплине на вашого улюбленця?

Публікація: Емма Мільн .
хв читання

Find food that fits your pet’s needs

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Коли мова заходить про стерилізацію котів і собак, з'являється багато питань, які турбують власників тварин. Можна почути, що стерилізація змінює поведінку, викликає ожиріння, зміну стану шерсті або навіть нетримання сечі. Тож давайте розглянемо ці питання та побачимо, наскільки реальні ці побоювання.

Поведінка

Одного разу до моєї ветеринарної практики завітала жіночка, яка ледь стримувала свого величезного некастрованого боксера. Собака обнюхав мене нжче пояса, залив сечею увесь кабінет – він був абсолютно неконтрольований. Я спитала, чи не хоче вона його каструвати. Відповідь була: “Але це ж змінить його вдачу!” Отже, про які зміни у поведінці може йтися?

  • Після стерилізації собаки та коти (як самці, так і самиці) стають менш агресивними.

  • Особливо це стосується самців – вони стають менш схильними до втеч у пошуку статевих партнерів. Це також означає зменшення вірогідності травм і розповсюдження хвороб.

  • Некастровані самці – собаки та коти – також позначають свою територію сечею. Дуже небажано, щоб вони робили це у вас вдома або у гостях.

Гадаю, ви погодитесь: таку зміну поведінки можна лише вітати!

Вага та ожиріння

Зміна гормонального фону після стерилізації дещо сповільнює метаболізм тварини. Це означає, що тварина витрачає менше калорій, і це дійсно може призводити до збільшення ваги. АЛЕ про це не варто занадто турбуватися, адже рішення цієї проблеми існують. Ось декілька порад.

  • Регулярно контролюйте вагу тварини. Стерилізацію найчастіше роблять у віці 4-6 місяців. Коли тварина росте, її вагу неодмінно треба регулярно перевіряти. Контроль ваги допомагає слідкувати за ростом тварини та запобігати ожирінню. Важливо, щоб тварина мала здорову вагу перед стерилізацією.

  • Пам'ятайте: якщо тварина росте, її вага й так буде збільшуватись після стерилізації. Попросіть ветеринара, щоб він навчив вас визначати індекс здорової ваги (BCS). Так ви зможете самостійно переконуватись, що набрана вага знаходиться у правильних межах.

  • Будьте готові до зміни раціону. Просте зменшення порцій може бути небезпечним: можливо, тварині не вистачатиме білків, вітамінів і мінералів. Недогодована тварина може випрошувати або красти їжу. Порадьтеся з вашим ветеринаром щодо вибору менш калорійного, але об'ємнішого корму. Не змінюйте раціон, не порадившись з ветеринаром: якщо тварина ще росте, вона має отримувати достатньо корму.

  • Непоганим рішенням може бути дроблення звичайної кількості їжі на більшу кількість менших порцій – так тварина не почуватиметься голодною. Ідеальним може бути годування собаки 3-4 рази на день і кота 6-8 разів на день. Якщо ви вдень на роботі, допоможе автоматична годівниця з таймером. Вологий корм містить більше води, тож тварина швидше почуватиметься ситою. Спробуйте вологий корм або додайте води до звичайного корму. Це може бути непоганим рішенням.

Зміни у шерсті

Деяких власників тварин це дуже непокоїть. Насправді зміни у шерсті після стерилізації спостерігаються досить рідко. Деякі спаніелі стають трохи волохатішими. У деяких котів зі світлою шерстю типу сіамських можуть відростати темні плями там, де відбулося хірургічне втручання. Але такі зміни виникають рідко, мають виключно естетичний характер і не створюють жодних проблем для кота чи собаки.

Нетримання сечі

У собак за нормальне функціонування та тонус сечового міхура відповідають жіночі гормони. Оскільки стерилізація змінює гормональний фон, іноді у більш зрілому віці може спостерігатися нетримання сечі. Таке нетримання трапляється, коли собака спить або змінює положення тіла. Це спостерігається лише у 5% собак-самиць, особливо якщо це собака великої породи або зрілого віку. Для цієї проблеми існують ліки, а зниження ризику раку робить стерилізацію доцільною навіть з урахуванням можливості виникнення цієї проблеми.

Як ветеринар і власниця тварин я вважаю, що переваги від стерилізації значно перевищують ці незначні турботи. У наших статтях ви можете докладніше ознайомитись із перевагами стерилізації котів і собак.

Contributor Bio

Емма Мільн

Емма Мільн

 

Д-р Емма Мільн отримала свідоцтво ветеринара у 1996 році. 12 років вона вела невелику ветеринарну практику, а після того сім років працювала консультантом із клінічного харчування. Вона стала відомою завдяки своїй роботі з захисту прав тварин і є автором десятка книжок про домашніх тварин.

 

Пов'язані статті

Пов'язані статті