Як допомогти тварині впоратися з вашим поверненням на роботу або навчання

Публікація:
хв читання

Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця

Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця

Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця

Повернутися на роботу або навчання після кількох місяців карантину може бути тяжко як для вас, так і для вашого улюбленця. Ймовірно, ваш пухнастий друг уже призвичаївся до підвищеної уваги, додаткових ігор та навіть смаколиків!

Ми можемо дати кілька корисних порад, що допоможуть тварині впоратися з вашим поверненням до звичного життя, насамперед якщо ви перебували на карантині або працювали з дому тривалий час. Навіть найнезалежніший кіт чи собака може мати стрес через вашу відсутність, деякі просто це приховують. Отже, наводимо наші п'ять порад, як знову залишати вашого собаку одного вдома та допомогти котові впоратись із вашим поверненням на роботу або навчання.

1. Складіть новий розклад

Якщо вже знаєте, що незабаром повернетеся до звичайного життя, можна встановити новий денний розклад іще до того, як ви почнете регулярно залишати улюбленця вдома. Це надасть вам обом необхідний час адаптуватися до нового ритму життя. Вам також треба буде наново призвичаїтися до тривалої відсутності!

Розпочніть із "тренувальних" виходів та повернень до дому. Робіть те, що й раніше, залишаючи домівку: пийте каву, вдягайтеся, беріть ключі та відчиняйте двері. Прощайтеся з твариною, виходьте на кілька хвилин у коридор або до машини і... повертайтеся. Такі короткі виходи та повернення дадуть тварині змогу зрозуміти, що навіть якщо ви йдете, це не обов'язково означає вашу відсутність протягом тривалого часу.

В Асоціації з вивчення поведінки домашніх тварин стверджують, що змінний розклад може допомогти собакам перейти з передбачуваного на непередбачуваний графік.

Привчіть їх до "очікування неочікуваного", наприклад: виходьте спочатку на одну хвилину, потім на 12, потім на три – так, щоби тварина не знала, як довго вас не буде вдома. Це допоможе знизити рівень стресу собаки, коли ви насправді будете тривалий час на роботі.

2. Стримуйте емоції

Ви, мабуть, знаєте, що це чи не найважче. Як узагалі можна стримувати емоції щоразу, коли залишаєте свою тварину та повертаєтесь до неї? Але як стверджують спеціалісти притулку для собак Баттерсі, якщо приділяти тварині максимум уваги саме в ці моменти, то це насправді погіршує рівень стресу під час вашої відсутності.Вони рекомендують не робити ваші виходи "особливими" – собака має розуміти, що це нормально, що немає причин хвилюватися.Коли повертаєтеся, слід заходити спокійно та нагороджувати тварину стриманою похвалою. Можливо, це прозвучить дивно – поводитися зі своїм улюбленцем стримано після кількох годин розлуки. Але насправді спокійна поведінка допоможе запобігти вибухам занадто сильних емоцій.

Це забезпечить тварині більш плавний перехід від спокійного перебування вдома на самоті до щасливого возз'єднання з улюбленим хазяїном. Не хвилюйтеся! За 20-30 хвилин ви зможете повернутися до ігор зі своїм улюбленцем.

3. Створіть новий розклад годування

Коригування розкладу харчування – важливий крок у пристосуванні вашої тварини до нових умов. Коли ви часто лишаєтеся вдома, то дуже легко почати годувати свою тварину частіше або балувати її смаколиками. Але що буде, коли ви знов підете на тривалий час?

Оскільки коти й собаки живуть за звичками, різкі зміни режиму харчування можуть призводити до стресу. Тож слід поступово повернутися до більш структурованого годування. Собаки найчастіше їдять двічі на день – уранці та ввечері. Режим харчування котів може бути дуже різним. Якщо є автоматична годівниця, то для такого кота зміни режиму будуть мінімальними. Якщо ж ви годуєте його самостійно, режим треба адаптувати. Будь-яку зміну режиму чи раціону годування слід запроваджувати поступово. Порадьтеся з ветеринаром, як мінімізувати стрес тварини під час впровадження нового режиму. Перш ніж повернутися на роботу або навчання, перевірте ваші запаси та докупіть необхідне.

Це допоможе запобігти ситуаціям на кшталт "нічим годувати тварину", які можуть бути стресовими вже для вас самих.

4. Створіть зону комфорту

Коли ви відсутні, тварина шукатиме місце, де вона почуватиметься в безпеці.Ви проводили багато часу на дивані? Гарною порадою для зниження рівня стресу собаки може бути збереження цього комфортного для тварини місця під час вашої відсутності. Британська благодійна ветеринарна асоціація PDSA також рекомендує створити безпечне місце для вашого собаки. Це може бути ящик або огороджена територія у затишній частині оселі, де тварину не турбуватимуть. Створіть для собаки "лігво" з подушок та ковдр, наповніть його улюбленими іграшками та смаколиками, але залишайте двері відчиненими, щоби тварина не почувалася "у пастці".

Коти обожнюють ховатися у невеликих темних місцях незалежно від того, чи є вдома хазяї.Шафи, коробки – найулюбленіші та найбезпечніші маленькі котячі фортеці. Зробіть ці місця ще зручнішими, поклавши туди подушки, ковдри чи рушники. Можете навіть узяти щось зі свого одягу – наприклад, старий светр – тоді ваш пухнастий друг відчуватиме ваш запах так, ніби ви поруч!

Man with beard snuggles a cat close to face.

5. Створіть умови для розваг

Деструктивна поведінка є для тварин одним із засобів боротьби зі стресом.

Дослідники поведінки тварин у Великій Британії стверджують, що саме нудьга від перебування вдома на самоті є основною причиною такої поведінки собак, тому що вони почуваються розчарованими та сумують за хазяїном. Розчарування та нудьга змушують собаку гризти або розривати будь-що.Багато котів почуваються так само, і вони можуть навіть мститися за своє розчарування,обираючи об'єктом помсти диван або рулон туалетного паперу.

Найкращим способом приборкати нудьгу є створення умов для розваг тварини під час вашої відсутності. Музика або телевізійні програми для тварин можуть послабити відчуття самотності та заспокоїти вашого улюбленця. Представники притулку для собак Баттерсі рекомендують розважити улюбленця килимками, іграшками та пошуком прихованих смаколиків – це дасть вихід розумовій енергії тварини.Можете також наповнити водою неглибокий контейнер та накидати туди м'ячиків! Можете розважити свого кота іграшкою, що пов'язана з пошуком їжі чи містить усередині котячу м'яту, або навіть електронними мисливськими іграшками (їм дуже подобаються рухливі механічні рибки).

Щоб пристосуватися до нового розкладу, потрібен час і терпіння як тварини, так і її хазяїна. Але цей перехідний період можна значно полегшити, якщо вжити необхідні заходи для послаблення стресу вашого пухнастого улюбленця, врахувати його потреби та продемонструвати свою любов.

Дописувач

Christine O'Brien

Крістін О'Браєн

Д-р Крістін Бровеллі-О'Браєн – письменниця, викладач STEAM та віддана хазяйка своїм улюбленцям. Вона є професійним членом Асоціації дописувачів про котів (CWA) та автором матеріалів для провідних компаній та організацій у цій сфері, зокрема What to Expect When You're Expecting та NIU STEM Read. Її адреса в Instagram і Twitter - @brovelliobrien

Пов'язані статті