
Як подорожувати з твариною за кордон: поради
Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця
Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця
Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця
Люди обожнюють подорожувати. Люди також обожнюють проводити час із своїми котами й собаками. Тож логічно, що людям дуже подобається ідея поїхати у відпустку разом зі своїми тваринами. Але чи насправді тваринам подобається подорожувати, як нам це здається?
Мої собаки Пен і Беджер були зі мною буквально завжди і всюди: на роботі, вдома й навіть у барі після напруженого робочого дня! Як усі, ми возили своїх улюбленців із собою у відпустку. Але реальність виявилася не такою простою. Тож я зараз говоритиму як ветеринар, щоб допомогти вам прийняти правильне рішення.
Щоразу як мене просять дати пораду щодо догляду за домашніми тваринами, я раджу згадати про п'ять базових потреб тварин. Корисно буває повернутися до основ. Отже, п'ять потреб:
- Їжа та вода.
- Комфортне середовище.
- Присутність (або відсутність) інших тварин.
- Можливість вести себе як завжди.
- Бути захищеними від болю, травм і захворювань.
Коли плануєте відпустку, перегляньте цей список. Далі я говоритиму переважно про собак, але котів це також стосується.
Їжа та вода.
Передусім треба подбати про воду. Котам і собакам завжди необхідно мати доступ до свіжої води. Якщо ви плануєте довгу подорож, часто зупиняйтеся, якщо немає можливості дати воду в машині. Пам'ятайте, що у багажнику буває дуже спекотно, навіть якщо у вашій машині працює кондиціонер. До мене часто приносили собак, які отримали тепловий удар лише тому, що їхні власники не розуміли, наскільки спекотно може бути в багажнику під час подорожі. Крім того, вам потрібно переконатися, що у місці вашої відпустки безпечно пити воду – і вам, і вашій тварині.
Візьміть із собою достатню кількість корму на всю відпустку – та ще трохи на випадок затримок. Можливо, ви зможете купувати корм у вашому пункті призначення, але зміна раціону може викликати збої у системі травлення тварини – а це останнє, що вам потрібно у відпустці! Цей аспект буде ще важливішим, якщо ваш улюбленець має дієтичне харчування, прописане ветеринаром.
Середовище.
Можливо, середовище не дуже відрізнятиметься від вашої домівки, але під час відпустки ми часто подорожуємо у регіони з дуже відмінним кліматом, що може вплинути на стан вашого собаки. Не очікуйте, що він буде дуже активним у спеку. Дайте йому знайти тінь і відпочивати, якщо він того хоче. Якщо ваш собака дуже кудлатий, можливо, його варто підстригти перед подорожжю. Це може мати величезне значення для комфорту тварини.
Інші тварини.
Під час подорожі йдеться насамперед про контакт із іншими собаками й котами за кордоном. Обов'язково спитайте ветеринара про хвороби, які ваш улюбленець може підчепити за кордоном. Важливо не тільки подбати про безпеку вашого улюбленця, але й не завезти нові хвороби до вашої країни.
Можливість вести себе як завжди.
Більшість тварин нервують через будь-які зміни розкладу, тож намагайтеся дотримуватись максимально звичної рутини. Для психічного здоров'я собак і котів важливо, щоб вони мали змогу поводитись нормально. Для собак це означає гратися, досліджувати якісь місцини, щось копати тощо. Навіть якщо вам хочеться просто відпочити, пам'ятайте: ваш собака не обов'язково мріє просидіти весь день на пляжі – йому потрібна якась інтенсивніша діяльність.
Бути захищеними від болю, травм і захворювань.
Ніхто не хоче про це думати, але травми трапляються, а у тропічних кліматичних зонах існує безліч хвороб і паразитів, які можуть причепитися до вашого собаки чи кота. Наприклад, лейшманіоз, який переносять комахи, складно діагностується й може спричинити серйозне захворювання чи навіть смерть. А є ще й гельмінти та ехінококи. Вони можуть бути небезпечними і для людей також.
Запитайте вашого ветеринара про щеплення та ліки, що необхідні для вашої подорожі. Запитайте також, які ще вакцини він порекомендує додатково до обов'язкових. Майте з собою "тваринну аптечку" з бинтами, пінцетом, засобами для видалення кліщів, засобами для промивання очей тощо. Такі аптечки продаються, а корисною вона може бути й вдома також. Якщо вашій тварині потрібні особливі ліки, візьміть із собою достатньо на весь час подорожі. Вони можуть бути відсутні у країні вашого призначення. Крім того, як уже зазначено, деякі "тропічні сюрпризи" можуть з'явитися вже після повернення. Тож якщо ваш улюбленець захворів після відпустки, негайно йдіть до ветеринара і не забудьте попередити, що ви були за кордоном!
І нарешті…
Ми зі своїми собаками непогано проводили час за кордоном, але не все пройшло так легко. А якщо б вони захворіли, я б, напевно, відчувала за це провину. Тож добре подумайте, чи насправді ви хочете подорожувати з вашим улюбленцем. Це може бути важко і для вас, і для нього, а ризик підчепити хворобу цілком реальний, куди б ви не їхали. Коти надзвичайно складно переносять подорожі та незнайомі місця – як і багато боязких собак.
Якщо у вас є кого попросити доглянути за твариною під час вашої відсутності, це може зробити відпустку приємнішою для вас – і менш стресовою для вашого улюбленця. Але що б ви не вирішили, подорожуйте безпечно!