
Десять порад, як зробити стерилізацію вашої тварини максимально комфортною
Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця
Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця
Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця
Якщо ви плануєте стерилізувати вашого кота чи собаку, то, мабуть, замислюєтесь над тим, що для цього треба і як це зробити з найменшими клопотами. Якщо вам цікаво, ми також маємо інші статті про те, чому варто стерилізувати вашого кота чи собаку, і яких змін поведінки можна від цього очікувати. Але зараз давайте розглянемо те, як ви можете допомогти вашему улюбленцеві безпосередньо до та після цієї важливої події.
Поговоріть із ветеринаром та його помічниками. Ви маєте точно розуміти, що відбуватиметься та чому вас можуть просити зробити те чи інше.
Перед операцією виконуйте поради ветеринарів. Вас можуть попросити пропустити вечірнє годування та не давати воду вранці перед операцією. Це важливо для правильної анестезії – тож їжу необхідно виключити. Не почувайтеся винуватим. Це тільки на одну ніч, і ви робите це для вашого улюбленця.
Не відпускайте кота на вулицю! Якщо навіть він завжди повертається вранці, ви можете бути певними – саме у той день, коли йому обов'язково потрібно бути вдома, ваш кіт ганятиме усім кварталом. Так, його непросто втримати вдома, але ви не уявляєте собі, скільки стерилізацій доводиться скасовувати або переносити через те, що кіт не з'явився на операцію!
Іграшки, ковдри, предмету з дому. Запитайте ветеринара, чи можна взяти на операцію улюблену іграшку або лежанку вашої тварини. Запахи домівки допоможуть тварині почуватися спокійніше, коли вас не буде поруч.
Комір ганьби! Вас можуть попросити вдягнути на тварину післяопераційний конус. Так, вони надзвичайно дратують усіх, але ці кілька днів із неприємним комірцем – ніщо у порівнянні з відкритою раною черевної порожнини та всіма ускладненнями та витратами, які з нею можуть бути пов'язані.
Обмеження фізичної активності. Можливо, вас попросять ще кілька ночей тримати кота вдома та пару тижнів не відпускати собаку з повідка. Стерилізація самиць проводиться вже давно, але й досі це доволі складна хірургічна операція, навіть якщо її виконують методом лапароскопії. Точно виконуйте ці поради та дайте тварині час на загоєння ран. Що повнішим буде одужання, то скоріше ваш улюбленець знов буде гасати парком.
Виконуйте післяопераційний контроль. Це важливо для своєчасного виявлення ускладнень або ознак інфекції.
Давайте ліки, які прописав ветеринар. Можливо, серед них є знеболювальні. Ветеринар намагатиметься максимально полегшити стан вашого улюбленця. Це може бути складно, але воно того варте – коли їм не боляче, коти та собаки одужують набагато швидше, ніж коли вони не в змозі навіть ходити чи їсти.
Будьте готові до того, що поведінка вашого друга зміниться. Якщо у вас є інші тварини, вони також можуть дивно реагувати на повернення вашого улюбленця після операції. Він буде пахнути лікарнею, а комір може злякати інших тварин. За день-два вони знов будуть друзями. Не чиніть на них тиск.
Порадьтеся з ветеринаром щодо годування. Можливо, що одразу після операції треба буде дати спеціальний корм, що легко перетравлюється, але на більш довгострокову перспективу можна буде перейти на корм для стерилізованих тварин. Але не змінюйте раціон, не порадившись із ветеринаром. Особливо якщо тварина ще росте.
Відчуття провини після того, як ви стерилізували свого улюбленця, – це нормально. Ви навіть не можете уявити собі, наскільки винуватою я почувалася, коли власноруч каструвала двох своїх чудових псів, Пена та Беджера! Але пам'ятайте, що це відчуття незабаром пройде, а численні переваги для вас і вашої тварини збережуться.