здоров'я травлення для котів

Які проблеми з травленням у котів?

Проблема або розлад травлення – це будь-який стан, який заважає вашій кішці належним чином перетравлювати їжу або змінює швидкість, з якою їжа проходить її травним трактом. Зверніть увагу на симптоми! Якщо у вашої кішки з'явилися симптоми розладу травлення, негайно зверніться до ветеринара.

Кіт грає на дивані

#signs(anchor only visible for authoring)


Ознаки, які вказують на те, що у вашої кішки може бути розлад травлення

Найчастішими ознаками проблем зі шлунком і розладів травлення у котів є рідкий стілець або діарея. Ви також можете помітити деякі (або всі) з наведених нижче ознак.

  • блювання

  • регургітація

  • метеоризм

  • Слабкість

Хронічні розлади травлення можуть бути виснажливою проблемою для багатьох котів і вимагають ретельного обстеження та діагностики вашого ветеринара.

#causes(anchor only visible for authoring)

Приклади типових розладів травлення

Розлади травлення можуть виникати з різних причин, і всі вони можуть викликати у вашої кішки певний дискомфорт. Пам’ятайте, що діарею важко виявити у котів, які справляють нужду поза домом. Якщо ви вважаєте, що у вашої кішки проблеми, ми рекомендуємо вам надати їй лоток. Нижче ми поділимося деякими з найпоширеніших розладів травлення у котів.

 

Кіт на ветеринарному столі біля ветеринара
  • Гострий гастроентерит

    Це найпоширеніша причина розладу травлення у котів. Зазвичай це раптова блювота та діарея. Це може бути викликано численними причинами, зокрема проковтуванням чогось неприємного (або, як це люблять робити багато котів, з’їданням половини миші, а решту залишають нам на пошуки), паразитами, вірусами та волосяними кульками тощо.

  • Хронічна ентеропатія або запальне захворювання кишечника
    • На відміну від щойно згаданих раптових розладів, хронічні ентеропатії з’являються довше і, як правило, тривають. Діарея та втрата ваги є загальними ознаками. Ентеропатії також можуть бути спричинені різними причинами, такими як несприятливі дієтичні реакції, імунна відповідь або генетичні фактори.

  • Коліт

    Товста кишка є частиною товстого кишечника, і її запалення називається колітом. Зазвичай це дуже характерно, і більшість котів демонструють однакові ознаки: їм потрібно терміново випорожнитися, або вони можуть відчувати труднощі з цим і майже нічого не видихають. Іншою класичною ознакою коліту є наявність крові та/або в’язкого слизу в калі.

  • Запор

    Як і у людей, у кішок запор їм важко випорожнюватися, і вони можуть робити це набагато рідше. Запор може бути викликаний різними причинами. Проковтування кісток, пір’я та волосся може зробити стілець жорстким і ускладненим для проходження. Наявність великої кількості шерсті (особливо у кішок з довгою шерстю) або повільне випорожнення також може призвести до сухого стільця, який важко виходити. Деякі породи, такі як сіамські кішки, більш схильні до уповільнення дефекації, ніж інші. Це може призвести до стану, який називається мегаколон.

  • Панкреатит

    Це складний розлад, який вражає кішок і може бути важко діагностувати, оскільки його симптоми (включаючи блювоту, млявість і відсутність апетиту) нечіткі. У котів це може проявлятися періодично і зазвичай супроводжується іншими проблемами, такими як побічна реакція на їжу або запальне захворювання кишечника.

  • Харчова алергія

    Кішки можуть погано реагувати на певну їжу з різних причин. Такі реакції називають несприятливими харчовими реакціями. Справжня харчова алергія зустрічається рідше, ніж ми думаємо, і зазвичай спричинена білком у таких продуктах, як курка, риба та молоко. Харчова алергія може викликати блювоту та діарею, а також проблеми зі шкірою, такі як свербіж або надмірний догляд.

Як ви можете допомогти?

По-перше, якщо ви підозрюєте, що у вашої кішки може бути розлад травлення, проконсультуйтеся зі своїм ветеринаром щодо можливого лікування. Ви можете допомогти своїй кішці ще більше, зменшивши ті подразники в її оточенні, які викликають стрес, за допомогою деяких із цих пропозицій:

Жінка в помаранчевому светрі тримає кота

Дотримуйтеся розпорядку дня

Зміни в розпорядку дня чи навколишньому середовищі вашого друга-кота можуть спричинити розлад шлунково-кишкового тракту. Допоможіть своєму коту, регулярно граючи з ним і пропонуючи йому спокійне, безпечне середовище.

Кішка з дитиною

БАДи

Такі паразити, як анкілостоми та аскариди, можуть спричинити шлунково-кишкові розлади, тому, якщо ваша кішка часто досліджує вулицю, переконайтеся, що вона отримує відповідну профілактичну допомогу.

Кішка їсть їжу з миски

Враховуйте їх поживність

Їжа, виготовлена ​​з інгредієнтів, які добре перетравлюються, може бути корисною для котів з дискомфортом у травній системі. Порадьтеся з ветеринаром, як змінити дієту вашої кішки, щоб не зашкодити її шлунку.

Переглянути варіанти

#nutrition(anchor only visible for authoring)

Рекомендовані продукти для котів з проблемами травлення

Рекомендовані продукти для здоров'я травлення

#articles(anchor only visible for authoring)

Ресурси та поради

Ознайомтеся з цими ресурсами нашої команди ветеринарів, щоб забезпечити вашому коту найкращий догляд під час майбутньої подорожі.