
Яка дієта краща для кота з гіпертиреозом?
Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця
Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця
Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця
Одне з найпоширеніших захворювань у котів середнього та старшого віку — це гіпертиреоз, або гіперактивна щитоподібна залоза. Щитоподібна залоза — це залоза, розташована в шиї перед дихальним горлом. Вона контролює швидкість метаболізму кота, тобто те, як швидко його організм виробляє енергію. Уявіть собі, що це ніби термостат, який за потреби збільшує температуру тіла.
За наявності гіпертиреозу щитоподібна залоза прискорює метаболізм, навіть якщо організм кота не потребує додаткової енергії. За аналогією з термостатом, це ніби він підвищує температуру сонячним липневим днем!
Коли це відбувається, організм вашого кота перевантажується. Найпоширенішими ознаками є тривожність, надмірний голод, втрата ваги попри постійне вживання їжі та інколи агресія. Коти з гіпертиреозом також часто виглядають недоглянутими, їхня шерсть у поганому стані.
Якісне харчування важливе для міцного здоров'я на все життя, але воно ще важливіше, коли йдеться про котів із гіпертиреозом. Причина в тому, що
їм важко підтримувати здорову вагу та м'язову масу. Щоб отримати максимум поживних речовин із кожного шматочка, їхня їжа має бути легкозасвоюваною та виготовленою з найякісніших інгредієнтів.
Зазвичай із цим стикаються коти старшого віку. Коти середнього та старшого віку зазвичай мають інші проблеми зі здоров'ям, наприклад хвороби нирок, тому їхній раціон повинен містити контрольований рівень білка, мінералів та інших поживних речовин, щоб урахувати це. Білок у їхній їжі також має надходити з дуже якісних джерел.
Переконайтеся, що ви годуєте свого кота високоякісним, повноцінним і збалансованим кормом, який відповідає його віку. Якщо у вашого кота є інші проблеми зі здоров'ям, ветеринар може порекомендувати дієтичний корм, який допоможе вирішити інші медичні проблеми. Зважайте на те, що вашому коту з гіпертиреозом потрібно їсти більше, ніж зазвичай, і майже напевно більше, ніж зазначено в інструкції з годування для тварини його ваги. Ви можете дозволяти коту їсти вволю, якщо він постійно голодний і втрачає вагу. Або ви можете годувати його 4—6 разів на день, щоб переконатися, що він отримує достатню кількість їжі. Годівниці з таймером дуже корисні, коли вас немає вдома протягом тривалого часу.
Корм як варіант лікування гіпертиреозу в котів
Коти з гіперактивною щитоподібною залозою схильні до недоїдання, високого кров'яного тиску, пошкодження сітківки ока та інших органів, наприклад серця, тому ви завжди повинні намагатися контролювати цю проблему. Є кілька варіантів лікування, включно з медикаментозним, хірургічним, лікуванням радіоактивним йодом і спеціальним дієтичним харчуванням, — усі вони мають свої плюси й мінуси.
Можливо, ви здивуєтеся, дізнавшись, що їжа є одним зі способів лікування, але є спеціальне дієтичне харчування для боротьби з гіпертиреозом. Крім того, що таке харчування легко засвоюється, є повноцінним і збалансованим, воно також містить знижену кількість йоду. Йод потрібен для роботи щитоподібної залози, тому зниження його рівня може сповільнити надлишкове вироблення гормону щитоподібної залози та усунути симптоми за кілька тижнів. Проте корм не розв'язує основну проблему щитоподібної залози, тому вашому коту доведеться харчуватися таким кормом усе життя. Ваш ветеринар може обговорити можливі варіанти й допомогти вам вибрати оптимальний корм із урахуванням способу життя вашого кота, інших його медичних показань і ваших фінансових можливостей.
Підіб'ємо підсумки
Якщо у вашого кота діагностовано гіпертиреоз, поцікавтеся у ветеринара про варіанти лікування і про те, чи ідеально підходить корм, який тварина зараз їсть. Не забувайте збільшувати їхній раціон, поки вага не стабілізується, а щитоподібна залоза не буде під контролем. Розгляньте їжу як варіант лікування і проконсультуйтеся з ветеринаром щодо дієтичного харчування, якщо ви вважаєте, що воно підійде вашому коту. Однак, будь ласка, пам'ятайте, що ви ніколи не повинні переводити кота на дієтичний раціон, не обговоривши це з ветеринаром.
Схвалено Dr. Hein Meyer, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA