Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця
Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця
Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця
Ви помітили, що ваш кіт постійно нездужає або іноді здається, що він не хоче їсти? Можливо, ви помічали, що в нього іноді бувають проноси або він відчуває дискомфорт після їди. Усе це може свідчити про те, що у вашого кота чутливий шлунок. Але що це означає і як цьому можна зарадити?
Що таке чутливий шлунок?
Термін «чутливий шлунок» насправді просто означає, що у тварини часто виникають шлунково-кишкові розлади. Це може бути блювота, відрижка, діарея, коліт або, коли йдеться про котів, навіть часте утворення грудок шерсті. Є багато різних підстав для чутливого шлунка, тому те, яку їжу ви будете використовувати, щоб впоратись із цією проблемою, значною мірою залежатиме від її основної причини.
Спостереження за ознаками
У всіх котів, як і в нас, людей, час від часу виникають розлади шлунку. Кіт міг уполювати мишу, і вона не дуже добре перетравилася. Та якщо ви помічаєте, що травні розлади у вашого кота повторюються кожні кілька днів або навіть кожні кілька тижнів, варто звернутися до ветеринара, щоб пересвідчитися, що це не пов'язано з хворобою. Якщо ваш кіт постійно гуляє надворі, ви можете не помітити явних ознак, тому намагайтеся не забувати щомісяця зважувати його вдома або у ветеринара. Щоб виявити хворобу в кота на початковій стадії, дуже важливо звернути увагу на втрату ваги. Ця звичка також допоможе вам помітити набір котом зайвої ваги, що теж може бути погано!
Що може призвести до чутливого шлунку в кота?
Найпоширенішими причинами чутливого шлунку є:
- Харчові алергії або непереносність харчових продуктів
- Стрес Це надзвичайно важливий чинник для котів, особливо тих, що живуть з іншими котами або утримуються лише в приміщенні. Стрес може бути важливим чинником синдрому подразненого кишківника (СПК) у собак і котів, так само як у людей. Механізми цього явища зараз не остаточно з'ясовані, але дослідження тривають.
- Паразити
- Інфекції
Відправляючись до ветеринара, візьміть із собою зразки випорожнень, корисними будуть навіть відеозаписи нездужання вашого кота, якщо ви зможете їх зробити. Ветеринар може запропонувати провести різні аналізи, зокрема аналіз крові, калу, ультразвукове дослідження або рентген. У певних випадках може виникнути потреба в проведенні біопсії.
Годування кота із чутливим шлунком
Якщо ветеринар виявить конкретну головну причину, наприклад наявність паразитів, він може просто призначити лікування. Якщо очевидних причин з'ясувати не вдасться, можливо, коту буде потрібно змінити корм. У багатьох котів із «чутливим шлунком» може спостерігатись ентеропатія, що піддається лікуванню за допомогою дієтотерапії. Тобто, як випливає з назви, у цих випадках коту стає краще, коли йому дають корм, що сприяє здоровому травленню. Можливо, ваш кіт уживав не дуже якісну їжу, яка погано перетравлювалася, або їжу, де містилося забагато жирів, з якими його організму важко впоратися. Корми, які підтримують здоров'я кишківника, містять високоякісні та легкозасвоювані інгредієнти. У них містяться омега-3 жирні кислоти, які протидіють запаленню, а також чудові джерела пребіотичної клітковини для живлення корисних бактерій, які підтримують здоров'я мікрофлори кишківника та імунної системи.
Якщо вашому коту не допомагає зміна корму, ветеринар може призначити антибіотики або стероїди чи запропонувати дієту, яка передбачає повне виключення з раціону певних продуктів. Такі корми призначені для котів із підозрою на харчову алергію або непереносність. Небажані реакції на харчові продукти (термін, який описує як алергію, так і непереносність) зазвичай спричиняються певним інгредієнтом їжі, наприклад м'ясним білком. Ветеринар може прописати вашому коту корм, що містить гідролізовані білки, розщеплені до занадто малого розміру, щоб організм міг сприйняти їх як алергени. Ветеринар може також порадити корм з умістом інгредієнтів, які ваш кіт ніколи раніше не їв. Під час цих перевірок із виключенням певних інгредієнтів важливо годувати тварину ТІЛЬКИ тим кормом, який призначив ветеринар, і не давати жодних шматочків або недоїдків зі свого столу. Зазвичай перевірка на наявність проблем із кишківником триває 2—4 тижні, але вам усе пояснить ветеринар. Якщо буде встановлена непереносність, вашому коту, можливо, доведеться завжди дотримуватися спеціального раціону.
Ветеринар може призначити коту вологий корм або суміш вологого та сухого. Розлади шлунку в котів можуть швидко спричинити зневоднення, а вологі корми — це чудовий спосіб збільшити споживання води. До того ж вологі корми подобаються багатьом котам, тому вони можуть бути гарним рішенням для того, щоб ваш кіт знову почав добре їсти. Виконуйте рекомендації ветеринара й завжди цікавтеся, як правильно перевести кота зі старого корму на новий.
Схвалено Dr. Hein Meyer, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA