Чому фізичні вправи важливі для підтримання здоров’я вашого кота

$authorText
хв читання (Час читання: 5 хвилин)

Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця

Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця

Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця

Фото кота
Надмірна вага та ожиріння — це проблема, що стає дедалі більш актуальною і у людей, і у тварин. Припускається, що приблизно 40 % котів у Європі мають зайву вагу або навіть ожиріння. Нам також відомо, що занадто гладкі кошенята зазвичай виростають у товстих котів, їм важче схуднути, тому слідкуйте за тим, щоб ваше кошеня залишалося струнким, активним і здоровим, і це приноситиме йому користь упродовж усього життя.

Вправи — один із найкращих і найлегших способів для котів, щоб запобігти хворобам, зумовленим надмірною вагою. Коли ви створюєте різні можливості для підвищення рівня їхньої фізичної активності, ви даруєте їм не просто довше, але й щасливіше життя.

Кошенята, які гуляють на вулиці

Ви можете вирішити почати випускати кошеня на вулицю за кілька тижнів після останнього курсу щеплень. Якщо ви зробите це, вам не доведеться турбуватися, чи отримує кошеня достатню кількість фізичних навантажень. Воно почне діяти за інстинктом, полювати, лазити й досліджувати світ у зручному для себе темпі, отримуючи в процесі природне навантаження.

Навколишній світ — досить небезпечне місце для крихітного кошеняти, тому попервах постійно наглядайте за ним. Що менші вони, коли вперше потрапляють на вулицю, то обачливіше починають досліджувати територію і тримаються на безпечній відстані від дому. На початку можна просто посидіти біля дверей і поспостерігати, що робитиме ваше кошеня. Не підганяйте його, дозвольте спочатку проявити власну природну допитливість – і ви побачите, що невдовзі впевненість кошеняти в собі почне зростати. 

Перш ніж випустити кошеня на вулицю, ретельно перевірте свій сад на наявність потенційних небезпек. Кошенята здатні пролізти навіть у крихітні шпаринки. Облаштування дверцят для котів з часом забезпечить їм свободу, яку коти так цінують. Також можна встановити дверцята зі зчитуванням мікрочипа, щоб уникнути вторгнення непроханих гостей!

Кошенята, які живуть тільки у приміщенні

Котам подобається вільно гуляти та досліджувати. У багатьох котів, що живуть винятково у приміщенні, особливо разом із іншими котами, можуть спостерігатися роздратування і напруженість, а також підвищена ймовірність виникнення проблем із поведінкою. Ретельно продумайте життя кошеняти в домашніх умовах і проконсультуйтеся з ветеринаром щодо потенційних проблем. 

Якщо ж ви таки обрали для свого кошеняти життя виключно в домашніх умовах, ви змушені будете докласти чимало зусиль, аби забезпечити тварині можливість реалізувати природні хижацькі інстинкти, як-от полювання, стрибання та шкрябання, а також подбати про достатню вмотивованість для цього. Кошеня також потребує фізичних навантажень для підтримання гарної фізичної форми та здоров’я. Добре, що обидві ці потреби можна задовольнити за допомогою гри. Усі коти обожнюють грати, але ті, що живуть удома, просто не можуть без цього обійтися.

Найкращі ігри та іграшки спонукатимуть кота переслідувати, нападати, ганятися за предметами та бити їх лапами в безпечний спосіб. Вони люблять рухомі іграшки, тому будь-що на мотузочці, найімовірніше, буде справжнім хітом. Для них можна також купити механічні іграшки, за якими треба ганятися.

Вашому кошеняті сподобається лазити й ховатися, і таку поведінку можна стимулювати, придбавши ігровий комплекс для котів або облаштувавши інші безпечні місця для лазіння. Подбайте також про кігтеточку. Дряпання — важлива риса поведінки котів, завдяки якій вони доглядають за кігтями та мітять свою територію. Користування кігтеточкою тонізує кошеняті м’язи плечей і спини, а також імовірно може зберегти ваші меблі!

Пам’ятайте, що коти кмітливі й тому можуть швидко занудьгувати. Гарна ідея — час від часу міняти іграшки, якими ви даєте гратися кошеняті, щоб його ігри були більш різноманітними.

На додачу до цікавих іграшок, виділяйте щонайменше 20 хвилин щодня на активні ігри зі своїм кошеням. Це неодмінно сприятиме підтриманню тонусу м’язів і гнучкості суглобів вашого кошеняти. Крім того, це чудовий спосіб налагодити дружні стосунки. Котам і кошенятам зазвичай цікаво гратися лише приблизно п’ять хвилин підряд, тому не дивуйтесь і не турбуйтесь, якщо виглядає так, ніби вони швидко занудьгували. Краще декілька разів пограти з ними недовго, ніж довго, але лише один раз.

Товсті коти

Наступний важливий чинник для підтримання здоров’я кошеняти — контроль надмірної ваги. Домашні тварини в Європі стають все товстішими й товстішими, і дехто з фахівців вважає, що для популяції домашніх котів характерна більша вага, ніж має бути. Найбільш схильними до набору ваги є саме кастровані або стерилізовані тварини. Аби не допустити, щоб ваше кошеня додалося до цієї невтішної статистики, дотримуйтеся декількох простих рекомендацій.

  1. Перш за все, забезпечте кошеня повноцінним і збалансованим харчуванням. Щоб гарантувати здорове зростання, їм вкрай важливо отримувати поживні речовини в правильному співвідношенні. Так само важливо, аби ви давали корм, розроблений для кошенят, а не дорослих котів. Організм кошенят піддається значним змінам під час росту та дорослішання впродовж перших 12 місяців життя. Щоб підтримувати цей ріст, вони потребують спеціально розробленого раціону, який допоможе їм вирости цілком здоровими котами. Проконсультуйтеся з ветеринаром, якщо у вас виникнуть питання або сумніви.
  2. Не годуйте кошеня ласощами з людського столу. Якщо ви хочете пригостити кошеня чимось смачненьким, дайте йому спеціальні ласощі для домашніх тварин і врахуйте їх як частину добового обсягу корму.
  3. Стежте за тим, щоб у кошеняти було достатньо фізичних навантажень. Ваше завдання — сприяти розвитку здорових м’язів, суглобів і кісток, а також стимулювати домашніх улюбленців досліджувати й пізнавати навколишній світ, зокрема людей і тварин, разом із якими вони живуть.
  4. Систематично контролюйте вагу кошеняти. Ви можете попросити у ветеринара таблицю, у яку можна заносити показники, щоб пересвідчитися, що ваше кошеня росте в здоровому темпі й не набирає зайву вагу. Молоді особини, що повніють, мають більше шансів залишитися товстими й у дорослому віці, отже, дуже важливо стежити, щоб вони були стрункими від початку.
  5. Корисно зважувати кошеня щомісяця в клініці або вдома, щоб воно звикло до цього. Зміну ваги можна легко не помітити, але вона може завчасно сигналізувати про проблеми, тож регулярне зважування — чудова звичка (і для людей також!), яку варто виховати.

Вплив, який кошеня справляє на ваше здоров’я

Стосовно здоров’я та гарної фізичної форми, чи відомо вам, що завести кошеня справді корисно для вашого здоров’я та самопочуття? Зокрема, згідно з дослідженнями, погладжування домашнього улюбленця може навіть знизити високий артеріальний тиск. Зрозуміло, що для вас це не дивина. Зрештою, ви й без учених знаєте, скільки щастя дарує кошеня!

Схвалено Dr. Hein Meyer, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA та Dr. Emma Milne BVSc FRCVS

Пов’язані статті

Пов’язані статті