Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця
Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця
Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця
Крім того, що кошенята є втіленням чарівності, як домашні тварини вони мають багато інших переваг. Від природи коти є дуже охайними тваринами, а також вони можуть бути досить незалежними у дорослому віці, а це означає, що зазвичай їм потрібно менше вашого часу, ніж, наприклад, собакам.
Кошенята відрізняються своєю грайливістю, і за ними дуже цікаво спостерігати, але бути їхніми власниками не так-то просто. Ваш кіт може прожити від 15 до 20 років, тому заводячи пухнастого друга, ви покладаєте на себе відповідальність на тривалий період часу.
У цій статті ми розповімо про те, як вам підготуватися до появи кошеняти, як зробити перші кілька днів максимально комфортними та як розпізнати ознаки того, що вихованець відчуває себе погано.
Предмети першої необхідності для вашого нового улюбленця
Для того, щоб кошенята виросли здоровими, щасливими й доброзичливими котами, необхідно надати їм усе необхідне.
Перш за все – кошеняті знадобиться один чи два лотки. Пам'ятайте, що котячі лотки – це щось на зразок туалету для нас. Ми б не хотіли, щоб наш туалет знаходився поруч із обіднім столом або в людному місці, де всі могли б спостерігати, як ми справляємо нужду! Те саме стосується й котів. Ваш маленький вихованець буде більш схильним до використання лотка, якщо він знаходитиметься якомога далі від їжі та в затишному місці вашої оселі.
У більшості випадків кошенята потрапляють до своїх нових власників вже навчені матір'ю або братами та сестрами, як користуватися лотком. Для багатьох це відбувається інстинктивно, але деяким потрібно трохи більше заохочення, щоб ходити до туалету в правильному місці. Ви можете допомогти своєму улюбленцю швидко навчитися ходити до лотка, поміщаючи його в нього після їжі або після денного сну. Також рекомендується звертати увагу, коли він починає шукати місце, щоб справити нужду. Поки ваш пухнастик маленький, краще використовувати кількома лотками, щоб один із них завжди був у межах легкої досяжності.
Вашому кошеняті також знадобиться кігтеточка. Дряпання є природним і нормальним для котів, воно допомагає їм залишатися гнучкими, займатися фізичними вправами, підтримувати кігті в здоровому стані й виділяти важливі феромони в навколишнє середовище. Якщо ваш пухнастик не матиме належної дряпки (стовпчика або дряпки лежанки), то він може вирішити використовувати ваші меблі або килими замість неї!
Раціон і повноцінне харчування також є дуже важливим аспектом у догляді за кошеням. Ваш маленький улюбленець може вирости здоровим і сильним тільки в тому випадку, якщо він буде отримувати правильне харчування. Рекомендується завжди годувати юних вихованців високоякісним, повноцінним і збалансованим кормом, призначеним для кошенят, а не для дорослих котів, оскільки потреби котячих, що ростуть та розвиваються, відрізняються від потреб дорослих особин.
Кошенята мають крихітні шлунки, тому для початку стежте за тим, щоб у них завжди був доступ до корму, а потім можна перейти до 4-6-разового приймання їжі в день. Годівниці з таймером стануть практичним рішенням, якщо вас немає вдома протягом дня. Не забувайте регулярно міняти воду, у вашого пухнастого друга завжди повинен бути доступ до свіжої води.
Також рекомендується регулярне відвідування ветеринара для проведення оглядів і щеплень, а потім для стерилізації. Вакцинацію зазвичай починають на 8-9 тижні, а кастрацію проводять у період від 4 до 6 місяців. Запитайте свого ветеринарного лікаря, в якому віці він рекомендує робити щеплення й кастрацію вашого пухнастого друга.
Підготуйте оселю для вихованця
Коти – дуже витончені та складні істоти, тому слід заздалегідь уважно ознайомитися з інформацією про них, щоб переконатися, що ви зможете задовольнити всі їхні потреби.
Новий будинок може лякати, особливо якщо в ньому є діти або інші тварини. Ви повинні мати терпіння й дати час вашому кошеняті призвичаїтися до оселі протягом декількох днів, щоб він почав відчувати себе в безпеці. Для початку виділіть своєму пухнастику затишне місце, наприклад, вільну спальню, й не хвилюйтеся, якщо він куди-небудь сховається. Переконайтеся, що він має доступ до їжі, води, лотка й дряпки в його безпечному місці, та дозвольте йому прийти до вас, коли він буде готовий. Намагайтеся знати міру з обіймами й надмірною увагою, оскільки це може дуже лякати вашого нового друга.
Коти від природи відлюдники, зазвичай вони не люблять, коли їх обіймають або беруть на руки, а також вони використовують тривимірний простір. Це означає, що їм знадобиться безліч високих місць для відпочинку, огляду й дослідження навколишнього середовища, а також для того, щоб уникнути суєти людського життя, коли їм це буде потрібно.
Як розпізнати, коли ваше кошеня хворіє
Переконайтеся, що ви знаєте, яка поведінка є нормальною для вашого кошеняти. Коли коти хворіють, вони зазвичай ховаються, і клінічні ознаки не завжди такі очевидні, як, наприклад, при діареї. Якщо ви будете добре знати, як зазвичай ваш вихованець їсть, ходить до туалету, грає й спить, і стежити за його поведінкою, то ви зможете розпізнати ознаки хвороби на ранній стадії та якомога швидше надати йому необхідну медичну допомогу.
Через свій маленький розмір наші пухнасті друзі можуть швидко ослабнути під час хвороби. Звертайте особливу увагу на такі ознаки, як сльозотеча або нежить, чхання та кашель. Кошенята зазвичай багато сплять, але якщо ваш улюбленець не грає регулярно протягом дня, не їсть і не п'є, зверніться за допомогою до свого ветеринара якомога швидше. Якщо ви помітили блювання чи діарею, зверніться до спеціаліста. Стрес від зміни оселі іноді викликає розлад шлунка, але майте на увазі, що маленькі домашні тварини можуть швидко зневоднюватися, тому краще перестрахуватися й звернутися за порадою, якщо є привід для занепокоєння.
Схвалено Dr. Emma Milne BVSc FRCVS та Dr. Aileen Pypers, BSc, BVSc, PGDip