
Як боротися із зайвою вагою у собаки?
Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця
Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця
Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця
Собаки, як і люди, легко набирають зайву вагу. На жаль, тварини із зайвою вагою почуваються гірше й живуть менше. До того ж, у них частіше виникають такі захворювання, як діабет, хвороби шкіри й артрит. Тому стрункість і підтягнутість собаки, які досягаються завдяки іграм, прогулянкам і забавам із вами, є важливою частиною його загального фізичного та психічного здоров’я.
Не соромтеся запитувати свого ветеринара про вагу свого собаки. Сьогодні це дуже поширена проблема, і ветеринар радше допоможе вашому собаці повернутися до здорової ваги, ніж ігноруватиме це.
Собака із зайвою вагою — на що слід звернути увагу
Вам може бути важко визначити, чи має ваш собака надмірну вагу, оскільки ці тварини сильно відрізняються один від одного за розміром і формою. У собаки з нормальною вагою легко промацуються ребра, лопатки й тазостегнові кістки. Ребра мають бути помітні під час руху, наприклад, коли собака стрибає. Талія має бути легко помітна, якщо дивитися зверху.
Зайві кілограми можуть бути непомітні у собак більш кремезних і мускулистих порід. Ветеринар точно виміряє вагу собаки, оцінить його фізичну форму та визначить, чи має ваш улюбленець зайві кілограми, і якщо так, то з якої причини.
Більшість собак мають надмірну вагу через перегодовування, і це зрозуміло. Ми бачимо, як собаки радіють, коли отримують ласощі, а привчити тварину ставитися до їжі як до винагороди дуже легко.
Обговоріть із ветеринаром раціон вашого собаки з контролем ваги
Якщо просто скоротити харчування собаки, це може бути небезпечним для нього через можливе недоотримання таких важливих поживних речовин, як вітаміни або білок. До того ж, собака може більше відчувати голод і частіше випрошувати їжу. Ветеринар може порекомендувати для вашого собаки менш щільний, низькокалорійний корм, ідеально збалансований для безпечного й ефективного схуднення. Деякі корми для схуднення навіть містять спеціальні інгредієнти, які можуть змінити напрямок метаболізму собаки з накопичення жиру на його спалювання.
Поради щодо контролю ваги собаки
Скласти програму дійсно здорового харчування собаки із зайвою вагою може лише ветеринар. Вам можуть також бут корисними ці поради.
- Пам’ятайте, що інструкції щодо годування на упаковці корму стосуються ідеальної ваги собаки, але вага вашого улюбленця може бути іншою! Якщо ви не впевнені, чи має ваш собака ідеальну вагу, запитайте про це ветеринара.
- Якщо годувати собаку згідно з його раціоном три-чотири рази на день, пес може почуватися більш ситим. Для початку цуценятам потрібно чотириразове харчування, незалежно від того, мають вони ідеальну вагу чи ні.
- Безумовно, вашому собаці дуже подобається їжа з вашого столу, але вона може містити надлишок калорій для тварини та спричинити швидке збільшення ваги. До того ж, якщо пригощати собаку їжею зі столу, він навчиться занадто часто її випрошувати.
- Будьте обережні з ласощами. Більшість із них містять інгредієнти для посилення смаку, а також додаткові калорії. Калорії з ласощів також потрібно враховувати для визначення загальної добової кількості калорій у раціоні собаки, і вони повинні становити не більше 10 %.
- Собаки мають дар виявляти тих, хто не пошкодує для них ласощів! У разі потреби попросіть сусідів і рідних не частувати собаку.
- Якісно вигулюйте свого собаку щонайменше два рази на день. Це допоможе підвищити метаболізм у вашого улюбленця та знизити в нього апетит.
- Ваш собака може потребувати спеціального корму для контролю ваги. Навіть якщо йому буде більше подобатися те, що він їв раніше, він звикне до нового раціону — лише будьте наполегливі. Собака повинен завжди мати свіжу воду в достатній кількості.
Ветеринар є експертом з харчування домашніх тварин, тому перед тим, як змінити режим годування свого собаки, проконсультуйтеся з ветеринаром. Під час наступного візиту попросіть безкоштовно перевірити вагу вашого собаки та визначити, чи має він надмірну вагу. Якщо це так, ветеринар може порекомендувати заходи, яких вам буде потрібно вжити, щоб підтримувати гарне фізичне та психічне здоров’я вашого собаки.
Схвалено Dr. Hein Meyer, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA та Dr. Emma Milne BVSc FRCVS