Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця
Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця
Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця
Проблеми зі шкірою у собак можуть бути викликані багатьма причинами. Алергія є однією з найпоширеніших причин шкірних захворювань і може бути викликана низкою факторів, починаючи від паразитів, таких як блохи, до харчових інгредієнтів. Атопічний дерматит – це термін, який використовується для позначення алергії на речовини навколишнього середовища, такі як пилок, пилові кліщі й деякі рослини.
Алергічні реакції можуть викликати сильний свербіж і чухання, що не є приємним ні для вас, ні для вашого собаки. Часто саме чухання й самоушкодження стають причиною багатьох інших симптомів, таких як:
випадання волосся
почервоніння, запалення шкіри
корости або струпи
надмірне облизування й покусування шкіри
неспокій і порушення сну
Що ви можете зробити, щоб поліпшити стан шкіри вашого собаки?
Ветеринарний лікар може запропонувати різні способи лікування шкірних захворювань вашого вихованця, включаючи ін'єкції, пероральні препарати, підбір правильного корму, шампуні для атопічної шкіри, примочки, мазі й засоби для дезінфекції приміщень.
Якщо ваш ветеринар провів біопсію або призначив ліки, рекомендується суворо дотримуватися інструкцій із догляду й обмежень активності. Використовуйте засоби для дезінфекції приміщень й аерозолі тільки за призначенням та уважно спостерігайте за своїм чотирилапим другом на наявність ознак рецидиву захворювання. Якщо у вас виникнуть питання або проблеми, рекомендуємо відразу ж звернутися в клініку.
Власнику для роздумів
Правильне харчування може допомогти собакам уникнути побічних реакцій на їжу, а деякі інгредієнти можуть бути дійсно корисними для підтримки стану шкіри й зменшення запалення та свербіння. Існує кілька кормів, розроблених спеціально для поліпшення проблем зі шкірою. Попросіть свого ветеринара порекомендувати високоякісний, повноцінний і збалансований корм, який відповідає стану вашого вихованця.
Боротьба з блохами
Застосування профілактичних заходів до того, як ви побачите бліх, допоможе уникнути неприємних наслідків для вас і вашої тварини. Повністю уникнути появи бліх неможливо, оскільки домашні улюбленці мають велику ймовірність зіштов4хнутися з ними на прогулянках і в саду. Більш реалістичним рішенням для боротьби з блохами є використання одного з високоефективних засобів, зовнішнього або перорального застосування, які запобігають появі бліх на всіх стадіях їхнього життєвого циклу. Ваш ветеринарний лікар може порекомендувати продукт, який підходить для вашого собаки, беручи до уваги також інших домашніх тварин і членів сім'ї у вашому домі.
Обробка приміщень також важлива для боротьби з блохами. Часте прибирання пилососом видаляє яйця бліх із килимів, але слід негайно утилізувати мішок або спорожнити контейнер у сміттєвий бак, розташований на вулиці. Також рекомендується регулярно прати лежаки вашого вихованця й будь-які ковдри, на яких він любить лежати. Ваш ветеринар може також порекомендувати спрей від бліх для дому.
Кліщі
Кліщі поширюють такі захворювання, як хвороба Лайма, яка може вражати як людей, так і домашніх тварин. Якщо ви живете в приватному будинку або часто проводите час на природі зі своїм чотирилапим другом, вам слід регулярно перевіряти його на наявність кліщів.
Бажано уникати прогулянок із собакою у високій траві й лісах. Якщо ви гуляли в таких місцях, перевірте, чи немає на шкірі вашого улюбленця невеликих горбків (схожих на бородавки).
Своєчасне видалення може запобігти поширенню кліщового захворювання. Самостійно видалити кліща, не залишивши його головної частини, може бути важко. Краще за все звернутися за допомогою до ветеринарної клініки, де фахівець зможе повністю видалити паразита за допомогою відповідного обладнання.
ВАЖЛИВО! Шкірні захворювання можуть бути викликані багатьма причинами. Якщо ви помітили будь-які з вищезазначених ознак, наприклад, чухання або облизування, проконсультуйтеся зі своїм ветеринаром. Іноді для встановлення першопричини може знадобитися багато часу, тому чим раніше ви звернетеся до спеціаліста, тим швидше ваш вихованець знову почуватиметься добре.
Схвалено Dr. Hein Meyer, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA та Dr. Emma Milne BVSc FRCVS