Контроль ваги вашого цуценяти

$authorText
хв читання (Час читання: 3 хвилин)

Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця

Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця

Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця

Контроль ваги вашого цуценяти

Чи знали ви, що ожирінням собаки вважається збільшення ваги на 15 або більше відсотків від ідеальної? Для малих порід, як от чихуахуа, це означає всього лиш кілька сотень грамів зайвої ваги, а для ротвейлера — більше 7,5 кг. Багато власників просто не усвідомлюють, наскільки збільшується вага їхнього собаки, оскільки зміни відбуваються поступово. Крім того, більшість навіть не вважають це порушенням стану здоров’я, тому не звертаються за допомогою до ветеринара.

Усі ми знаємо про зайву вагу в молодому віці, проте проблема може бути значно серйознішою, ніж здається на перший погляд. Якщо у цуценяти з’являється зайва вага чи ожиріння, це може сильно впливати на його життя. Цуценята з надмірною вагою можуть стати дорослими собаками з надмірною вагою, а в дорослому віці зниження ваги стає набагато важчим завданням. Тож, якщо ви контролюватимете вагу свого цуценяти, це стане чудовим початком для міцного здоров’я упродовж усього його життя.

Здорові харчові звички для собак

Цуценяті слід давати відносно більше корму, поки він росте, ніж у дорослому віці, проте ви в жлдному випадку не повинні годувати на вимогу. Почніть із чотирьох прийомів їжі у визначений час. Залишайте корм приблизно на 15 хвилин, після чого прибирайте, навіть якщо в мисці щось залишилось. Собаки люблять режим, тому це закріпить правильну харчову звичку.

Завжди дотримуйтесь рекомендацій щодо годування, зазначених на пакованні, і пам’ятайте, що вагу вказують на весь день, а не на одну порцію. Вам слід знати вагу вашого цуценяти, щоб розуміти, скільки корму давати. Оскільки собаки ростуть швидко, зважуйте свого домашнього улюбленця раз на два тижні. Для цього ви можете приводити його до ветеринара. Так у собаки сформуються приємні асоціації з візитами до лікаря.

Не забувайте, що рекомендації щодо годування — це лише рекомендації. Кожне цуценя особливе, і ставитися до нього слід відповідно. Якщо ви хвилюєтеся через вагу вашого собаки, виконайте просту перевірку на ожиріння. Обережно проведіть пальцями по ребрах цуценяти, щоб зрозуміти, чи є під шкірою жир. Ви маєте відчувати ребра пальцями. Якщо у тварини є зайва вага, ребра майже не відчуваються.

Звертайтеся до свого ветеринара з приводу будь-якого занепокоєння через вагу вашого цуценяти (деякі клініки пропонують безкоштовну послугу зважування). Зазвичай цуценя слід зважувати раз на два тижні впродовж кількох перших місяців, після чого можна перейти на щомісячне зважування. Результати необхідно відмічати на графіку росту собаки. Так ви зможете бути впевнені в його здоровому розвитку.

Трохи про вибагливість у їжі

Майже без винятків цуценята, що стають вибагливими в їжі, були надмірно розбалувані своїми власниками. За винятком кількох смаколиків, собак, що ростуть і розвиваються, слід годувати тільки кормом, розробленим спеціально для цуценят. Не беріть у звичку годувати собаку залишками зі столу. Ви ризикуєте зробити їх вибагливими в їжі, а також невгамовними ненажерами!

Схвалено Dr. Hein Meyer, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA та Dr. Emma Milne BVSc FRCVS

Пов’язані статті

Пов’язані статті