Як давати таблетки собаці: корисні поради та методи

Публікація:
хв читання (Час читання: 4 хвилин)

Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця

Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця

Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця

Процес давання собаці таблеток іноді може стати справжнім випробуванням. Але власники домашніх тварин мають знати, як давати таблетки своїм вихованцям. На щастя, в більшості випадків це досить просто. Отже, що можуть зробити вихователі домашніх улюбленців, щоб цей процес пройшов спокійніше? Читайте далі, щоб дізнатися про деякі прийоми, схвалені ветеринарами.

Як давати таблетки собаці: метод "Фрикаделька"

Маленька чорно-біла собака злизує таблетку з руки.

Коли справа доходить до прийому ліків у формі таблеток, більшість собак чинять опір просто тому, що їм не подобається смак таблеток. Зважаючи на це, ви можете "підсолодити" прийом ліків, щоб полегшити цей процес собі й своєму вихованцеві.

Якщо ваш ветеринар дасть добро на прийом ліків разом із їжею, ви можете заховати капсулу або таблетку в продукт із людського столу. Вам буде потрібно зліпити фрикадельку з улюблених ласощів вашого собаки, помістивши таблетку всередину. Ви можете використовувати консерви, варене нежирне м'ясо, сир, арахісове масло або будь-який інший продукт, який піддається ліпленню. Ваш ветеринар або місцевий зоомагазин може також порадити спеціально розроблені ласощі для собак, призначені для маскування таблеток.

Консервований корм для собак або відварене нежирне м'ясо ідеально підходять для маскування таблеток, тоді як використання арахісового масла може негативно позначитися на вазі тварини. Також важливо зазначити, що не рекомендується вживати сире м'ясо, оскільки це може призвести до проблем зі здоров'ям, таких як сальмонела.

Багато собак проковтнуть першу фрикадельку з великим задоволенням, що робить метод "Фрикадельки" найпростішим способом перорального прийому таблеток для більшості чотирилапих друзів. Однак коли мова йде про більш скептичних вихованців, спочатку краще дати фрикадельку без таблетки, щоб завоювати їхню довіру, а потім непомітно підкинути фрикадельку з особливою начинкою.

Коли їжа – це не варіант

Якщо супер-нюх вашого собаки не дозволяє вам перехитрити його, або таблетку не можна приймати разом із їжею, вам доведеться взяти справу в свої руки – в буквальному сенсі цього слова. Скористайтеся цими інструкціями для керівництва:

  1. Почніть із використання ласощів замість таблеток протягом перших кількох спроб. Постійні тренування з ласощами й багато похвали допоможуть особливо неспокійним собакам знизити чутливість до таблеток.

  2. Станьте поруч зі своїм вихованцем, переконавшись, що ви обидва дивитесь в одному напрямку. Потім покладіть ласощі у свою домінуючу руку.

  3. Поклавши недомінуючу руку на верхню щелепу вашого собаки, таким чином, щоб великий палець був з одного боку, а інші пальці руки – з іншого, опустіть нижню щелепу домінуючою рукою. У цій же руці ви будете тримати частування. Майте на увазі, що паща наших ікластих друзів відкривається з опусканням нижньої щелепи вниз, тому не намагайтеся відкрити її, тягнучи за щелепу вгору.

  4. Запропонуйте частування, поклавши його ближче до основи язика. Вам доведеться тимчасово прибрати руку з нижньої щелепи, щоб покласти ласощі на задню частину язика, тому постарайтеся діяти швидко. Це вимагає, щоб ваша рука на мить опинилася в пащі собаки, тому під час цього маневру існує ризик того, що він вас вкусить – будьте дуже обережні! Мета такого способу частування – допомогти вашому вихованцеві розслабитися. З часом він зрозуміє, що це не такий вже й жахливий досвід, і невелика співпраця піде йому на користь. Залежно від того, наскільки складними були ці перші кроки, ви можете повторити їх із ласощами, або навіть звичайним кормом для собак, щоб навчити вашого улюбленця приймати таблетки без опору.

  5. Коли ви й ваш вірний друг освоїте маневр "відкрий пащу та отримай частування", настане час для головної дії: заміни ласощів таблеткою. Якщо це можливо, покладіть таблетку на задню частину язика, в ідеалі – біля основи.

  6. Після кожного успішного прийому ліків слід хвалити собаку й давати йому частування. Будьте щедрими в обох випадках.

Оскільки ця техніка вимагає трохи більше вправності, можливо, варто попросити свого ветеринарного лікаря продемонструвати процес, перш ніж пробувати його самостійно. Після того, як ви успішно покладете таблетку в пащу вашого вихованця, зробіть все можливе, щоб утримати її закритою, швидко поклавши домінуючу руку назад на нижню щелепу для отримання контролю. Якщо подути собаці на ніс і м'яко погладити горло, це допоможе стимулювати ковтання. Більшість собак облизують ніс після того, як проковтнули таблетку. Якщо ваш вихованець більш скритний і змушує вас гадати, просто слід поспостерігати за ним деякий час, щоб побачити, чи не виплюнув він який-небудь доказ.

Інші форми ліків

Якщо ви все ще не можете змусити вашого чотирилапого друга прийняти таблетку, можуть знадобитися ліки в інших формах. Наприклад, ваш ветеринарний лікар може призначити рідкі ліки. Рідкі препарати можна вводити за допомогою шприца (або піпетки, що додається до препарату) у задню частину пащі собаки, помістивши кінчик шприца у вільний простір, розташований за задніми зубами з кожного боку. Защічний мішечок – ще одне хороше місце для введення рідких ліків. Ветеринарне керівництво Merck стверджує, що якщо тримати голову вихованця трохи закинутою вгору – це допоможе запобігти виливання рідини. Дана порада також буде корисною при дачі таблеток. 

Якщо ви відчуваєте труднощі з дачею ліків, важливо відверто сказати про це вашому ветеринарному лікарю, щоб він допоміг скласти безпечний і більш комфортний план лікування. Таким чином він допоможе вам і вашому вірному другові уникнути стресової ситуації. Навіть якщо фахівець не зможе запропонувати вам альтернативний варіант ліків, він може поділитися з вами своїми порадами та рекомендаціями.

Якщо раніше у вас виникали проблеми з дачею ліків собаці, обов'язково скористайтеся цими порадами, щоб переконатися, що ви робите все правильно.

Дописувач

 Доктор Лейсі Шейбл

Доктор Лейсі Шейбл

Лейсі Шейбл – доктор ветеринарної медицини, медичний науковий консультант і ветеринарний консультант й журналіст присвячує своє життя лікуванню дрібних тварин та ветеринарній журналістиці. Вона є лауреатом численних нагород за навчання власників домашніх тварин і вважається провідним ветеринарним експертом із телемедицини.

Пов'язані статті

Пов'язані статті