Кров у випорожненнях собаки: чи варто хвилюватися?

Публікація: Dr. Emma Milne BVSc FRCVS
хв читання (Час читання: 4 хвилин)

Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця

Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця

Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця

Якими б не були обставини, кров завжди викликає тривогу. І кров у випорожненнях вашого собаки не виняток. Інколи можна помітити яскраво-червону свіжу кров, але кров із верхніх відділів кишківника більш темна, чорна на вигляд, тому кровотеча може пройти непоміченою. Для появи крові в калі є декілька причин, від порівняно незагрозливих до потенційно смертельних, тож було б корисно знати, що слід робити, якщо ви її побачите. Розгляньмо спочатку потенційні поширені причини, а потім з'ясуймо, коли необхідно діяти.

Поширені причини появи крові у випорожненнях собак

  • Коліт Це запалення товстої кишки, яке досить часто виникає в собак. Через запалення та через те, що собака сильно напружується, аби сходити в туалет, нерідко з'являються свіжа кров і слиз. Коліт часто виникає через нерозбірливість у вживанні їжі, наприклад нишпорення по сміттєвих баках, проте причини також можуть бути серйознішими.
  • Геморагічний пронос або гастроентерит Цей стан може стрімко стати загрозливим. Його причиною є вірусні захворювання, наприклад парвовірус, тому дуже важливо своєчасно проводити вакцинування вашого собаки.
  • Пошкодження кишківника Якщо собака проковтнув щось гостре, наприклад кістку або камінчик, це може травмувати слизову оболонку кишківника і спричинити кровотечу.
  • Хронічні ентеропатії, як-от ті, що піддаються лікуванню за допомогою дієтотерапії або антибіотиків
  • Паразити Намагайтеся точно дотримуватися протипаразитарної програми, яку рекомендував вам ветеринар.
  • Ракові пухлини або поліпи в кишківнику
  • Харчові алергії або непереносність харчових продуктів
  • Отрути Певні отрути, наприклад отрути для пацюків, спричиняють кровотечі в усьому тілі, зокрема в кишківнику.

Це кілька найпоширеніших причин появи крові у випорожненнях вашого собаки, але як зрозуміти, коли можна не хвилюватися, а коли варто показати його ветеринару?

Коли варто непокоїтися

Кров у випорожненнях, попри те, що це може шокувати, не обов'язково є приводом негайно мчати до ветеринара. Наприклад, коліт переважно минає сам собою за добу чи дві. Проте бувають ситуації, коли вам потрібно занепокоїтись і якнайшвидше звернутися по допомогу.

  • Сильна діарея. Сильна водяниста діарея, навіть якщо крові немає, може дуже швидко спричинити зневоднення і втрату важливих мінералів, особливо якщо супроводжується блюванням. Якщо є ще й втрата крові, у собаки також може дуже швидко початися анемія. Обов'язково повідомте ветеринару, чи щеплений ваш собака, адже інфекційні захворювання є високим чинником ризику для інших пацієнтів у клініці.
  • Вашому собаці погано чи добре? Ви знаєте свого собаку краще, ніж будь-хто інший. Якщо він виглядає веселим, радісним і бадьорим, нормально їсть і грається, можна почекати день-два й поспостерігати, чи не поліпшиться ситуація сама собою. Проте, якщо ваш собака здається млявим, скиглить від болю чи припинив їсти, покажіть його ветеринару.
  • Скільки це триває? Навіть якщо собака виглядає здоровим і добре почувається, але кров'яні виділення тривають понад 48 годин, краще його обстежити.
  • Чи була подія, після якої все почалося? Хоча це і здається цілком зрозумілим, завжди намагайтеся пригадати останні кілька днів перед тим, як ви побачили кров уперше. Можливо, ваш собака отримав кістку як ласощі або поцупив їжу зі смітника? Чи застосовували ви отрути в саду, які він міг знайти? Запитайте про це і своїх сусідів. Можливо, ви раптово змінили корм для собак?

Якщо ви вирішите звернутися до ветеринара, буде корисно взяти із собою зразок калу. Ветеринару потрібно перевірити його на наявність паразитів, крові, інфекцій тощо. Якщо все сталося несподівано і ви не можете взяти зразок, у пригоді стануть навіть фотографії.

Можливо, усе, що буде потрібно, — це кілька днів лікування та легкозасвоювана їжа для прискорення процесу одужання. Однак ветеринар може зробити аналіз крові та навіть провести діагностичне обстеження, наприклад, рентгенологічне або ультразвукове, якщо є ризик наявності сторонніх тіл або травм у кишківнику. У разі таких захворювань, як запальне захворювання кишківника, та ймовірної наявності пухлин може знадобитися біопсія або операція.

Якщо вас щось непокоїть, спитайте у ветеринара. Ми вважаємо, що краще перестрахуватися, ніж потім шкодувати.

Схвалено Dr. Hein Meyer, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA