Ваш собака надто часто потягується? Чому та коли варто непокоїтися
Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця
Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця
Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця
У переважній більшості випадків потягування абсолютно нормальна й навіть корисна вправа для собак. Вони можуть потягуватися щодня, часто навіть по кілька разів, з декількох причин. Проте інколи потягування може свідчити про проблеми, а в рідкісних випадках — про захворювання, що потенційно загрожує життю. Тож, як бачите, важливо знати, у яких випадках усе гаразд, у яких потрібно поспостерігати, а в яких — терміново вживати заходів.
Чому собаки потягуються?
Майже в усіх тварин, а також у людей, у певні моменти виникає бажання розім’яти м’язи. Це чудове відчуття, і найчастіше це практично рефлекторна дія, що супроводжується сильним позіханням. Cобаки в цьому сенсі нічим не відрізняються. Ось головні причини, чому вони потягуються:
Після лежання Зазвичай після того, як собака поспав або полежав деякий час, він може добре потягнутися. Це гарний спосіб розім’яти м’язи, перш ніж почати рухатися знову. Вони можуть також потягуватися перед сном.
Запрошення до гри Це характерний рух для собак, який схожий на сильне потягування. У такий спосіб собаки повідомляють одне одному, що хочуть погратися. Так вони задирають задню частину тулуба догори, а передні лапи навпаки витягують уперед і щільно притискають їх до землі. Якщо інший собака відреагує так само, вони почнуть гратися!
Нудьга Якщо собака нудьгує або веде недостатньо активний спосіб життя, потягування може стати для нього своєрідною формою компенсації. Таке потягування може супроводжувати поведінка, спрямована на привернення уваги, наприклад собака легенько штовхатиме вас або з очікуванням кластиме голову вам на коліна. Тож час погратися з ним. Навіть якщо у вас немає змоги вивести його на прогулянку, намагайтеся пограти вдома чи в саду або провести коротке тренування. Корисним вважатиметься будь-яке розумове чи фізичне навантаження.
Розтягнення м’яза або біль у суглобах Так само як і люди, якщо собаки розтягують м’язи або відчувають скутість, вони намагаються потягнути місце, де болить, щоб розслабити м’язи й полегшити біль. Якщо ви помітите, що собака розтягує певну ділянку або кінцівку більше, ніж завжди, або здаватиметься, що він трохи накульгує під час руху, це може свідчити про артрит або біль у суглобах, і тоді варто звернутися до ветеринара.
Біль у животі Це той випадок, коли на потягування потрібно звернути особливу увагу. Собаки, у яких болить живіт, зазвичай потягуються дуже схоже на те, як коли запрошують іншу собаку до гри: задня частина тіла піднята догори, передні лапи витягнуті далеко вперед по підлозі. Головна відмінність полягає в тому, що це відбувається, коли поруч немає інших собак, і вони часто перебувають у такому положенні набагато довше, ніж зазвичай. Вони також можуть скиглити від болю або ухилятися від погладжувань або дотиків. Крім того, потягування або вигинання спини можуть указувати на біль у животі.
Якщо причина потягування — біль у животі, це вкрай важливий симптом, на який необхідно звернути увагу, оскільки він може бути ознакою гострого панкреатиту. Це потенційно смертельне запалення підшлункової залози, і воно спричиняє нестерпний біль. Панкреатит у собак часто виникає через споживання жирної їжі або після того, як собака поцупив щось зі смітника, але не завжди щойно це сталося. Собаки певних порід, як-от кокер-спанієлі та шнауцери, мають більшу схильність до розвитку панкреатиту, ніж інші собаки.
Такі випадки справді потребують невідкладної допомоги фахівця, тому, якщо ви підозрюєте, що причина надмірного потягування вашого собаки — біль у животі, якнайшвидше звертайтеся до ветеринара. Якщо це панкреатит, кожна хвилина може бути вирішальною.
Дізнайтеся, що є нормою
Укотре наголошуємо, що дуже важливо знати, що є нормою для вашого улюбленця. Що уважніше ви будете спостерігати за його повсякденною поведінкою, звичками й особистими рисами, то швидше ви помітите щось підозріле й зможете негайно відреагувати. Як завжди, за будь-яких сумнівів не вагайтеся звернутися до ветеринара. Ми вважаємо, що завжди краще перестрахуватися, ніж потім шкодувати, і, власне, саме для цього ми й працюємо!
Схвалено Dr. Hein Meyer, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA