Смак і типи кормів для котів: Як зрозуміти, що коту подобається його їжа?

Публікація:
хв читання

Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця

Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця

Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця

Коти знамениті своїм умінням бачити в темряві, неперевершеними здібностями до стрибків і навіть дев'ятьма життями, але те, як коти сприймають котячий корм на смак, досі залишається недостатньо вивченим питанням.

Вченим відомо, що смакові рецептори котів мають набагато менш складну систему, ніж у людей. Це, ймовірно, пов'язано з еволюцією. За даними фонду Cats Protection, коти є одними з небагатьох тварин, які не відчувають смаку цукру. Очевидно, у них є рецептори для розпізнавання кислих, гірких, солоних, умамі (високобілкових) смаків і, можливо, жиру. Крім того, вони можуть розпізнавати смак, недоступний для сприйняття людиною, — аденозинтрифосфат (АТФ). Хоча вчені ще не до кінця розібралися з цією смаковою властивістю, АТФ, будучи сполукою, що забезпечує енергією кожну живу клітину, мабуть, дозволяє розрізняти смак м'яса.

Але як саме нам дізнатися, яким є котячий корм на смак для котів і чи подобається він їм взагалі? При наявному розмаїтті кормів для котів – вологих і сухих, рибних і м'ясних, паштетів чи рагу — важливо, щоб власники детально вивчали різні варіанти й намагалися з'ясувати можливі харчові переваги своїх вихованців.

Типи кормів для котів

Існують три основні категорії готових кормів для котів. Кожна з них пропонується в найрізноманітніших смаках:

Сухі корми

Згідно з Ветеринарним довідником Merck, сухі корми є найпопулярнішим типом готових кормів для котів. Ці корми, які також називають гранульованими, зазвичай містять приблизно 90% сухої маси та 10% води. Вони відрізняються різноманітністю смаків і складу: наприклад, існують окремі формули для котів, що живуть у приміщенні, або котів, які мають проблеми з виведенням зі шлунку грудочок шерсті. Деякі сухі корми розроблені спеціально для запобігання появи зубного каменю.

Консерви

Консервовані корми містять приблизно 70-80% води та 20-30% сухої маси. Вологий корм для котів можна безпечно зберігати в холодильнику до трьох днів, але залишати його надовго при кімнатній температурі не рекомендується. Оскільки коти зазвичай віддають перевагу частим невеликим прийомам їжі за день замість одного-двох основних, недоїдений вологий корм при висиханні утворює корочку, що знижує його смакові якості та створює зайві незручності, оскільки миски доведеться постійно мити.

М'які вологі або напіввологі корми

Корми такого типу повністю відповідають своїй назві: вони являють собою шматочки розм'якшених гранул, які є не такими сухими і розсипчастими, як у сухих кормах, але і не такими вологими, як в консервах. Вони часто продаються в паучах, а співвідношення води й сухої маси в них становить від 25-40% до 60-75% відповідно. Їхня перевага перед вологими кормами в першу чергу полягає у зручності – вони зазвичай не потребують охолодження, а консерванти, що додаються до їхнього складу, забезпечують досить тривалий термін придатності.

Харчові переваги котів

  • Смаки: Хоча запропонована різноманітність смаків кормів для котів – від океанічної риби й тунця до кролика чи курки й не тільки – здатна задовольнити потреби навіть найвибагливіших пухнастих гурманів, сам по собі смак корму може мати для вихованця не таке важливе значення, як його поживність. Як відзначається в Animals journal, коти зазвичай обирають корми за їхню здатність регулювати загальний стан здоров'я, а не за смакові якості.Перш ніж купувати будь-який корм у великих кількостях, бажано попросити ветеринарного лікаря надати зразок або просто придбати найменше пакування. Це допоможе дізнатися, чи сподобається корм вашому вибагливому улюбленцю.
  • Текстура/склад: Обираючи між вологим або сухим кормом, деякі коти нададуть перевагу більш м'якому та вологому харчуванню (або напіввологим гранульованим кормам), хоча на це також впливатиме те, чим їх годували з дитинства. Зазвичай, кіт відмовляється їсти вологий корм, який пролежав у мисці весь день і почав звітрюватися. Загалом, кожен кіт (і собака) індивідуальна і матиме свої уподобання.
  • Температура. Як повідомляє Cook's Illustrated, вчені виявили, що білки смакових сосочків у людини досить чутливі до температури і функціонують набагато краще при підвищених, але не дуже високих температурах. Це означає, що їжа здається набагато смачнішою, коли вона підігріта. Хоча це дослідження має обмежену тематику і стосується тільки людей, його результати можна застосувати і до котиків. При підігріванні у їжі — незалежно від того, хто її їсть, — вивільняються і розсіюються молекули запаху, що робить її ще більш апетитною. Якщо ви вирішили підігріти їжу для вашого кота, не сильно розігрівайте її та переконайтеся, що вона не дуже гаряча, перш ніж дати її вашому пухнастому гурману.
  • Добавки та топінги: Рідкі добавки або порошкові топінги можуть бути корисними, особливо якщо вихованець страждає хронічним захворюванням і відмовляється від їжі, проте в більшості випадків їх краще уникати. Наявні у продажу готові корми мають збалансований поживний склад. Надлишок поживних речовин є поширеною проблемою і може принести таку ж шкоду, як і дефіцит. Перед використанням будь-яких харчових добавок рекомендується спочатку проконсультуватися з ветеринарним лікарем.

Що обговорити з ветеринарним фахівцем

Ось кілька запитань, які слід задати вашому ветеринару, щоб він допоміг вам знайти найбільш відповідне харчування для вашого кота. Слід обзавестися корисною звичкою переглядати плани харчування вихованця з ветеринарним лікарем на кожному прийомі, незалежно від того, чи йдеться про підтримку здоров'я або лікування захворювання. Ось кілька питань, які слід задати ветеринарному лікарю:

  • Чи подобається моєму коту смак його їжі?
  • Чи є якісь конкретні рекомендації щодо харчування з урахуванням способу життя кота або майбутніх ризиків для його здоров'я?
  • Чи є якісь ознаки необхідності зміни теперішнього корму за результатами огляду або лабораторних досліджень? (Щорічні огляди та аналізи – це чудові способи відстеження стану здоров'я вашого вихованця, що дозволяють ветеринарам виявляти захворювання на більш ранньому етапі.)
  • Чи немає у мого кота надмірної чи недостатньої ваги?
  • Чи є у мого вихованця шкірні захворювання? Чи є у нього проблеми з зубами? Проблеми зі шлунково-кишковим трактом або сечовипусканням? Харчова алергія?

Загалом, універсального корму, текстури чи смаку, який би підходив будь-якому коту, не існує. Немає й єдино вірного способу дізнатися, як саме кіт сприймає свій корм на смак. Окрім виявлення індивідуальних харчових переваг вихованця за допомогою зразків різних кормів, важливо проконсультуватися з ветеринарним лікарем для отримання рекомендацій щодо вибору оптимального корму. Прислів'я «Ми є те, що ми їмо» актуальне і для пухнастих друзів, адже вибір правильного корму може допомогти коту прожити довге та здорове життя.

Дописувач

 Доктор Лейсі Шейбл

Доктор Лейсі Шейбл

Доктор Лейсі Шейбл – ветеринарний лікар, який спеціалізується на дрібних тваринах, підприємниця та ветеринарна журналістка. Вона живе в сонячній Сарасоті, штат Флорида, зі своїм сином, найбільшим у світі пуделем і двома котами, привченими до туалету.


Схвалено Dr. Hein Meyer, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA та Brana Bonder, B.S, M.S

Пов'язані статті

Пов'язані статті