Допоможіть, у мого собаки розлад шлунка!

Публікація:
хв читання (Час читання: 2 хвилин)

Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця

Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця

Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця

У вашого собаки кров у калі або його весь час нудить? Багато собак час від часу страждають на розлад шлунка. Хоча деякі описи хвороби можуть не бути приємними для читання, важливо, щоб ви знали, чого очікувати та як діяти. Блювання та діарея не приносять задоволення ані нашим улюбленцям, ані нам, власникам, але епізодичне блювання або рідкий, водянистий кал є невід'ємною частиною життя наших вихованців.

Зверніть увагу на симптоми

Якщо ви чуєте, що ваш собака видає звуки, ніби його ось-ось знудить, дійте швидко й розкладіть перед ним якусь газету або поставте стару миску чи тацю. Таким чином, ви уникнете переміщення тварини, якщо їй буде погано, але при цьому збережете приміщення чистим, наскільки це можливо. Так само собака, який дряпається у двері, щоб його випустили, може страждати на розлад шлунка й не контролювати роботу кишківника. Деякі собаки можуть проявляти неспокій, сновигати й навіть почати рити ямки, якщо в них болить живіт, або навпаки — згорнутися калачиком і виглядати нещасними. До інших ознак, на які слід звернути увагу, належать втрата ваги, зміна апетиту, метеоризм, бурчання в животі або напруження при дефекації.

Що спричинило проблему?

Розлади шлунку переважно спричиняє переїдання, неправильне харчування (наприклад, вживання зіпсованої їжі), їжа, на яку в собаки є несприятлива реакція, або перебирання їжею. З невеликою допомогою більшість собак відносно швидко справляються з такого роду розладами, тому обов'язково зверніться за порадою до ветеринара на ранній стадії.

Однак у деяких собак розлади затягуються надовго й, здається, ніколи не проходять до кінця або періодично загострюються. Ветеринару зазвичай потрібно провести різні тести, щоб встановити причину більш тривалих проблем із травленням. Власникам собак, що захворіли, рекомендується вести щоденник, куди слід заносити інформацію про те, коли у їхніх улюбленців виникають проблеми, які ознаки вони виявляють і що вони їли в дні перед епізодом – це допомагає встановити діагноз.

Найкращі поради

  • Якщо у вашого собаки блювання, негайно припиніть давати йому їжу й переконайтеся, що він має доступ до свіжої води.
  • Якщо собака виглядає нездоровим, продовжує блювати, й у блювоті або діареї спостерігається кров, зверніться до ветеринара.
  • Запитайте ветеринара, коли можна почати давати улюбленцю легкозасвоюваний корм для собак у невеликих кількостях. Після розладу шлунка домашнім тваринам часто рекомендують лікувальний корм для собак, який можна придбати у ветеринарних клініках.
  • Годуйте вашого чотирилапого друга рекомендованим кормом для собак протягом 5 днів або відповідно до вказівок вашого ветеринара.
  • Після закінчення цього часу почніть поступово додавати звичайний корм вашого вихованця, потроху збільшувати його кількість і зменшувати кількість лікувального корму протягом наступних 7 днів, поки ваш не перейде повністю на звичайне харчування.

Звертайтеся за консультацією до ветеринара кожен раз, коли здоров'я улюбленця викликає у вас занепокоєння.

Пов'язані статті

  • Виявлення та виведення бліх у собак

    Dogs running Дізнайтеся про тривожні дзвіночки, симптоми й лікування сезонних алергій і свербежу від кліщів, бліх та інших надокучливих паразитів!
  • Через шкідливі звички у вашого собаки бурчить у животі?

    Собаки за своєю природою дуже допитливі. Це означає, що вони можуть обнюхувати все, що насправді не варто було б — зіпсовану їжу, померлих тварин або птахів, що вже розкладаються, і викинуті людьми наїдки, — а іноді навіть куштують один-два шматочки, щоб просто дізнатися, як смакує ця штука з незвичним запахом.
  • Як розуміти мініатюрного улюбленця та дбати про нього

    Dogs running Дізнайтеся, чим відрізняється догляд за собаками малих порід від догляду за іншими породами собак, та отримайте корисні поради про те, як ви можете задовольнити їхні потреби.
  • Здорова шкіра та шерсть

    Важливим фактором у догляді за вашою собакою є здорова шкіра і шерсть.

Пов'язані статті