Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця
Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця
Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця
Не так багато речей можуть бути настільки ж неприємними для власників собак, як блохи в їхніх улюбленців. Однією із широко розповсюджених причин захворювань шкіри й свербежу в собак є блохи, які боляче кусають, спричиняють алергічні реакції, а в певних випадках навіть можуть переносити хвороби. Деякі люди також стурбовані, що наявність бліх може означати, ніби їхній будинок чи собака брудні. Однак будьте певні, справа не в цьому. Блохи є розповсюдженою проблемою, і вони час від часу з’являються у всіх собак просто внаслідок прогулянок або перебування на подвір’ї. Попри те що зараження паразитами спричиняє роздратування, цьому можна зарадити. Завдяки невеликим зусиллям вашого собаку можна не лише вилікувати від бліх, але й попередити їхню появу в майбутньому. Читайте далі, щоб дізнатися, як це зробити.
Що таке блохи?
Першим кроком у боротьбі з блохами є розуміння їхньої природи. Блохи — це дрібні комахи, які не літають і харчуються кров’ю. Зазвичай їх видно неозброєним оком. Проте, якщо у вашого собаки темна шерсть, найпростіше побачити їх безпосередньо на шкірі. Інакше доведеться шукати.
Цікавий факт: переважна більшість бліх, що заражають собак, насправді є видами котячих бліх, які перескочили на собаку, щоб спробувати щось нове. Вони можуть жити на собаках та інших домашніх улюбленцях, проте коти будь-що залишаються для них основною формою харчування / переміщення.
Життєвий цикл блохи
Упродовж свого життя блоха проходить чотири етапи: яйце, личинка, лялечка й доросла особина. Дорослі самиці відкладають приблизно по 20 яєць за раз. Яйця надзвичайно дрібні, мають овальну форму й бувають сірого чи білого кольору.
Їх відкладають безпосередньо на тварині, проте вони зазвичай швидко падають на землю. Таке відбувається, коли собака струшується, чухається або просто ходить по дому. Після цього яйця живуть на килимах, м’яких меблях і навіть у шпаринках чи щілинах твердої підлоги.
Слід розуміти, що навіть після падіння яйце блохи може жити тижнями чи навіть місяцями без свого хазяїна, очікуючи сприятливих умов для виведення. Увесь цей час їх постійно переносять по дому капцями, лапами або іншими речами. Оскільки навесні температура росте, ця пора року є піковою для активності бліх у вашому домі після зараження, бо такі умови сприяють розвитку й виведенню личинок з яєць. Але за наших днів через наявність опалення в будинках блохи можуть бути проблемою впродовж усього року.
Коли з яйця виводиться личинка, вона харчується переважно відходами, як-от калом, мертвими комахами або речовинами рослинного походження. Упродовж одного-двох тижнів личинка обростає коконом і заляльковується ще на один-два тижні. Після цього з’являються дорослі блохи, які мусять одразу знайти хазяїна, щоб харчуватися його кров’ю.
Зазвичай блохи відрізняються за видом хазяїнів. Ті блохи, яких ви можете знайти на своєму собаці, здебільшого не харчуються кров’ю людини. Проте повсякчас бувають і винятки.
Профілактика
Завжди краще запобігати зараженню блохами, ніж потім намагатись їх позбутися. Сьогодні доступно безліч профілактичних методів, як-от краплі, що можна застосовувати з різними інтервалами впродовж року залежно від продукту.
Виявлення ознак зараження блохами
Найочевиднішою ознакою появи бліх у вашого собаки є свербіж і чухання, особливо в ділянці шиї та біля основи хвоста. Ви можете також помітити випадання шерсті й кірки на шкірі.
Блохи не затримуються на тварині надовго, тому виявити їх буває доволі важко, крім тих випадків, коли паразитів стає забагато. І якщо ви помітили одну блоху на собаці, це означає, що в домі їх уже 100! Щоб дізнатися, чи є у вашому домі блохи, слід шукати їхній кал. Проводьте гребінцем по шерсті собаки й струшуйте на білий паперовий рушник, який потім слід намочити. Якщо сліди на рушнику виглядатимуть як бруд, тоді це бруд. Якщо ж вони стануть червоними, тоді це кал бліх, у якому повно крові!
Лікування собак від бліх
Ваш ветеринар може порекомендувати вам кілька методів лікування, що допоможуть швидко позбутися бліх і їхніх яєць. Ці методи зазвичай дозволяють вбити дорослих бліх або ослабити личинок.
Оскільки лікування переважно спрямоване на знищення бліх, що перебувають на одному з етапів життєвого циклу, важливо водночас супроводжувати цей процес старанним очищенням лежака вашого собаки, а також будь-яких інших меблів чи ковдр, на яких лежить домашній улюбленець.
Будьте обачні із засобами лікування від бліх, які не були запропоновані вашим ветеринаром, оскільки вони не гарантуватимуть ефективність і безпеку для тварини. І, як завжди, найрозумніше буде звернутися до ветеринара, перш ніж починати будь-яке лікування вашого собаки. Використовуйте для лікування вашого собаки препарати від бліх, призначені тільки для собак. І ніколи не застосовуйте такі препарати на котах, кроликах або інших домашніх тваринах. Використання препаратів, призначених для інших тварин, може бути смертельно небезпечним.
Крім того, обробляти від бліх слід і будинок. Зверніться до ветеринара щодо такого оброблення, оскільки дуже важливо впевнитися, що препарат безпечний для інших домашніх улюбленців і членів родини. Щоб позбутися всіх яєць, личинок і коконів, ретельно пропилососіть, приділяючи особливу увагу куткам, щілинам та оббитим меблям. Вібрації, що створюються пилососом, сприяють виведенню личинок з яєць. У такому разі обробити підлогу можна ефективніше.
Схвалено Dr. Hein Meyer, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA та Dr. Emma Milne BVSc FRCVS
Пов’язані статті
-
Через шкідливі звички у вашого собаки бурчить у животі?
Собаки за своєю природою дуже допитливі. Це означає, що вони можуть обнюхувати все, що насправді не варто було б — зіпсовану їжу, померлих тварин або птахів, що вже розкладаються, і викинуті людьми наїдки, — а іноді навіть куштують один-два шматочки, щоб просто дізнатися, як смакує ця штука з незвичним запахом.