
Як визначити, що у вашого собаки розлад шлунка та як його лікувати
Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця
Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця
Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця
Собаки сумно відомі тим, що їдять те, що вони їсти не мали би. Іноді це може призвести до розладу шлунка, блювання та, ймовірно, діареї. Якщо ваш вихованець у цілому здоровий, випадковий розлад шлунка не повинен викликати занепокоєння. Але якщо у вашого чотирилапого друга серйозні або часті проблеми зі шлунково-кишковим трактом, то саме час звернутися за допомогою до ветеринарного лікаря. Блювання може швидко привести до зневоднення, так само як і водянистий кал протягом тривалого часу. Краще перестрахуватися, ніж потім шкодувати, тому при виникненні порушень травлення зверніться за порадою до ветеринара.
Ознаки того, що у вашого собаки розлад шлунка
Як дізнатися, що у вихованця розлад шлунка? Багато симптомів наших вірних друзів схожі на ті, які ми відчуваємо, коли болить живіт. За даними благодійної ветеринарної організації PDSA, до ознак порушення травлення (гастроентериту) належать:
- Діарея, що супроводжується калом різного кольору, наприклад, зеленим або жовтим;
- Блювання чи нудота;
- Відсутність апетиту;
- Втома або млявість;
- Температура;
- Біль у животі.
Організація PDSA також зазначає, що ваш улюбленець може казати про біль у животі повискуванням або гарчанням, коли ви берете його на руки або торкаєтеся його животика. Вони також можуть прийняти "позу поклін", тобто стояти, витягнувши передні лапи, піднявши задні й задерши хвіст вгору. Вони встають у таку ж саму позу, коли запрошують друзів пограти.
Проблеми зі шлунком можуть бути викликані внутрішніми (всередині шлунка) або зовнішніми (поза шлунком) причинами. До внутрішніх причин розладу шлунка належать нерозсудливість у харчуванні (інакше кажучи, ваш собака з'їв щось, чого він не мав би їсти), харчова алергія, переїдання, паразити, кишкова непрохідність, виразки або пухлини. До зовнішніх причин відносяться біль, тепловий удар, стрес, проблеми з печінкою або нирками, панкреатит, гормональні проблеми, проблеми з мозком, внутрішнім вухом або рак.
Як визначити, що чутливий шлунок або розлад шлунка вашого вихованця може пройти без втручання фахівців.
До ознак харчової алергії, окрім перелічених вище, можуть також відноситися шкірні проблеми, такі як свербіж, почервоніння шкіри, випадіння волосся й гази у кишківнику.
Що давати собаці з розладом шлунка
Спосіб лікування розладу шлунка у вашого вихованця залежить від тяжкості захворювання та його основної причини. Наприклад, якщо причиною розладу шлунка є панкреатит, лікування буде відрізнятися від лікування тварини, у якої розлад шлунка, викликаний харчовою алергією. Однак, якщо у вашого улюбленця всього лише легкий розлад шлунка, лікування може взагалі не знадобитися. Щоб уникнути небажаних наслідків, організація Blue Cross рекомендує проконсультуватися з ветеринарним лікарем, особливо якщо ви є власником молодого собаки або якщо симптоми швидко погіршуються.
Існує багато способів лікування домашніх тварин із розладом шлунка. Залежно від причини захворювання, лікування може охоплювати прийом препаратів проти захитування або діареї, антацидних засобів, внутрішньовенних або підшкірних розчинів, а також антигельмінтних препаратів. Деяким собакам може знадобитися госпіталізація та/або хірургічне втручання.
Правильне харчування може допомогти
Правильне харчування – важлива частина догляду за собакою з розладом шлунку. Найнадійніший спосіб впоратися з розладом шлунку – попросити ветеринарного лікаря порекомендувати легко засвоюваний корм і годувати їм вашого улюбленця кілька днів. Ці корми забезпечать вашого чотирилапого друга всіма необхідними поживними речовинами. Ветеринар також може підібрати корм під актуальний стан здоров'я вашого собаки. Як тільки все мине, ви зможете повернутися до звичайного корму через пару днів.
На щастя, існує безліч способів лікування розладів шлунка, які допоможуть вашому вихованцеві швидко почуватися краще. Разом із командою ветеринарів ви зможете допомогти своєму улюбленцю впоратися з розладом шлунка й повернутися до щасливого виляння хвостом у найкоротші терміни!
Дописувач
Д-р Сара Вутен
У 2002 році д-р Сара Вутен закінчила Ветеринарну школу Каліфорнійського університету в Девісі. Вона є членом Американської спілки ветеринарів-журналістів, має ветеринарну практику в місті Грілі (штат Колорадо), виступає з лекціями й пише статті на теми ветеринарії, лідерства та зв'язків із клієнтами. У вільний час вона вирушає у походи разом із сім'єю, катається на лижах, займається дайвінгом і бере участь у триатлоні.