
Як часто годувати собаку?
Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця
Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця
Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця
Цуценята в період зростання потребують великої кількості їжі, і ваш ветеринар може рекомендувати вам годувати нове цуценя кілька разів на день. Але як же бути, коли ваш собака старіє? Можливо, ви задаєтесь питаннями: "Як часто я маю годувати свого собаку", або «Скільки мій собака має їсти?"
Харчування цуценят
Оскільки щенята ростуть швидко, їм потрібно їсти високопоживну їжу, і їм це потрібно часто. Вони, зазвичай, спалюють багато енергії, тому ви будете часто годувати своє цуценя, а потім повільно переводити його до більш регулярної годівлі. Такий процес допоможе маленьким песикам рости великими і сильними.
6–12 тижнів
Щенята повинні харчуватися поживними речовинами, розробленими для задоволення їхніх потреб у рості кісток і м'язів, наприклад, кормом Hill's Science Diet Puppy, яка наповнює енергією цей рухливий організм. Якісне харчування для цуценят містить оптимальну кількість білка, ДГК і вітамінів, щоб підтримувати здорове зростання вашого цуценяти відповідно до його потреб. Для цуценят віком від 6 до 12 тижнів рекомендується чотири годівлі на день. Також доцільно давати цуценяті зволожену їжу, щоб допомогти їм жувати.
3–6 місяців
Періодичність годівлі може зменшитися до трьох разів на день протягом цього періоду. Ви побачите, як ваше цуценя почне дорослішати на цій стадії – його пузико і пухкість почнуть зникати. У цьому віці рекомендується годувати песиків порцями для щенят, поки не побачите ознак, що їхнє тіло дозріває.
6–12 місяців
У цьому віці годівлю скорочують до двох разів на день. Пам'ятайте, що після того, як після стерилізації вашого собаки рівень його енергії може зменшитися, тому це якраз час для переходу з харчування для цуценят, що має підвищену поживність, на корм для дорослих. Завжди краще проконсультуватись із ветеринаром про саме ваше щеня, але, зазвичай, дрібніші породи переходять на доросле харчування в 10–12 місяців, а більші породи пізніше – у 12–14 місяців чи навіть ще пізніше. Крупніші породи мають споживати харчування для цуценят довше, до 14 місяців.
Не впевнені, що саме потрібно вашому собаці? Варто зробити поступовий перехід на харчування для дорослих протягом декількох днів. Занадто різка зміна може спричинити проблеми зі шлунком для вашого цуцика. Поступово змішуйте новий корм із поточним кормом вашого улюбленця у дедалі більших кількостях протягом щонайменше 7 днів, доки він не харчуватиметься лише новим кормом.
Як і з будь-чим, що відіграє ключову роль у загальному здоров'ї та розвитку вашої собаки, поговоріть зі своїм ветеринаром про належне годування. Упаковки з кормом мають загальні інструкції з годівлі на упаковці, але харчові звички можуть варіюватися у собак різних порід, ваги, умов здоров’я тощо. Ветеринар зможе надати найкращу рекомендацію до розмірів порцій, які ви маєте давати тварині, щоб забезпечити здорове зростання.
Харчування дорослих собак
Коли собака повністю дорослий, варто переконатися, що ви годуєте його харчуванням, яке забезпечує їхнє здоров’я і попереджає проблеми з ним. Тип харчування та розмір порцій мають бути пристосовані до породи, розміру та способу життя. Знову ж таки, про це варто поговорити з ветеринаром.
Від 1 до 7 років
Більшість власників годують дорослих собак двома напівпорціями на день. Скільки це? Залежить від собаки. Відміряйте їжу, а не кладіть «на око», щоб бути переконаним, що ваш собака отримує необхідну кількість кожного дня. Слідкуйте за ознаками збільшення ваги у свого собаки, а також зменшуйте порції чи поживність під наглядом ветеринара. Ви можете визначити, чи ваш собака має зайву вагу, якщо не можете відчути ребра при промацуванні, талія стає непомітною, з’явилися подушечки жиру над стегнами і в основі хвоста, з’явилась хода перевальцем.
Собаки мають харчуватися в той самий час, зазвичай один раз вранці і один раз увечері — важлива стабільність. Також пам'ятайте, що харчування відіграє дуже важливу роль. Якщо у вас не надто активний собака, що не дуже любить рухатись, забезпечте йому харчування, що відповідає такому способу життя, щоб він отримував всі необхідні поживні речовини, але не набирав вагу.
Від 7 років
Ваш собака старіє, можливо, трохи повільніше. Варто пам'ятати, що вік собак коротше, ніж у людей, тому великі зміни в здоров'ї відбуваються набагато раніше. Оберіть харчування, як наприклад, продукти Hill’s Science Diet Senior, формула яких має інгредієнти для підтримки функції мозку, енергії, здорової імунної та травної системи і гарної шерсті. Харчування для тварин зрілого віку також враховує, що вони, ймовірно, зменшили активність внаслідок сповільнення метаболізму. Харчування для собак Senior Vitality допомагає дати вашому собаці поважного віку споживати необхідну кількість калорій, тоді як має у складі додаткові поживні речовини, щоб підтримувати в ньому юнацький дух.
Турбота про собаку зрілого віку
Ваш собака офіційно перевалив за середній вік. Зі старшою зрілістю ваш собака змінюється, тому переконайтеся, що ви стежите за його харчуванням і здоров’ям відповідно, і отримайте консультацію ветеринара, щоб дізнатися, чи слід перейти на харчування для собак зрілого віку.
Крупніші породи собак можуть досягти зрілості раніше, ніж дрібніші, тому важливо поцікавитись у ветеринара, коли ваш цуцик досягне цього віку. Наприклад, ваша ши-тцу все ще може гасати будинком в одинадцять, але ваш золотий ретривер вже у сім років може сповільнювати рухи.
Приблизно в цей час варто змінити харчування, щоб уникнути збільшення ваги через зменшення активності. Також слід спостерігати, чи не має собака старшого віку втрати ваги, що може бути ознакою проблем зі здоров'ям, на зразок стоматологічних. Продовжуйте з годівлею двічі на день. Ваш собака скаже вам дякую за послідовність. Якщо ви спостерігаєте зміну ваги вашого собаки або зміну у харчових звичках – поговоріть з ветеринаром.
Годуючи свого собаку правильною кількістю високоякісного харчування для собак відповідно до кожного етапу його життя, ви з ним пройдете довгий шлях для підтримки його здоров’я. Як необхідна кількість їжі варіюється залежно від особливостей людини, так само відбувається і у собак, тому консультація з ветеринаром є найкращим місцем для початку.
Пам'ятайте, що перелічені вікові діапазони та інформація є лише орієнтирами. Проблеми зі здоров'ям можуть прискорювати старіння вашого собаки, або грати вирішальну роль у старші роки. Спостереження за здоров'ям вашого собаки, вибір високоякісного харчування для кожного етапу життя і ведення відкритого діалогу з вашим ветеринаром допоможуть отримати відповіді про те, скільки потрібно годувати свого собаку і як зробити найкращий вибір, щоб бути разом з його малечку до золотих років.