
Рекомендації власникам собак малих і мініатюрних порід щодо їхніх особливих потреб
Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця
Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця
Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця
Погляньте на світ їхніми очима
Немає нічого дивного в популярності собак дрібних порід: вони легко вписуються в наше життя і не займають занадто багато дорогоцінного простору, але нам варто замислитися над тим, як вони сприймають світ. Спробуйте спуститися до рівня вашого улюбленця – у буквальному сенсі – та роздивіться навколо. Диван такий високий? Слизька підлога на кухні здається нескінченною? Невже навіть діти здаються вашому маленькому улюбленцю страхітливими велетнями? Це місце, де живе ваш собака, тому важливо, щоб ви побачили все з його погляду. Поставте собі кілька головних запитань:
Тут унизу все має трохи страшніший вигляд, чи не так? Якщо люди та побутові речі нависають десь високо над головою, це може трохи лякати: уявіть собі пилосос, який більше за вас, щоб зрозуміти, що може відчувати ваш собака.
Як далеко треба бігти з основного місця ігор чи відпочинку, аби дістатися поїлки? Це спринт чи марафон?
Якщо собаці дозволяють застрибувати на меблі, то як високо вони розташовані? Можливо, йому було б набагато зручніше мати сходинку, якою на них легше забиратися?
Будь-які форми та розміри
Малі та мініатюрні породи — це втілення справжнього розмаїття мініатюрних форм у собак. Серед них є компактні та міцні, наприклад джек-рассел-тер'єри або вест-хайленд-вайт-тер'єри. Інші, як-от левретки, празькі крисарики та чихуахуа, можуть бути доволі чутливими й тендітними та потребують обережного, делікатного поводження з ними.
Деякі породи мають характерні риси, як такси з довгим тулубом, японський хін із круглою головою або безволосий китайський чубатий собака. Будьте дуже обережними з такими породами. Їхні характерні риси часто екстремальні порівняно зі «звичайними» собаками, і всі ці особливості можуть мати руйнівний вплив на здоров'я і гарне самопочуття собак. Безперечно, можна обирати собак малих порід, але не варто шукати таких, що вміщаються в чайну чашку, краще обирайте породи з нормальними пропорціями та густою шерстю.
Якими б не були розмір та форма вашого собаки, обов'язково враховуйте його потреби під час визначення розмірів та форми лежака, годівниці та поїлки, типу повідця або нашийника, температури в оселі тощо.
Синдром маленького собаки
Бути маленьким собакою у великому світі іноді важко Утім, маленьким собачкам дуже часто пробачають нечемну або агресивну поведінку, яку ніколи не дозволили б їхнім «родичам» більших порід. Ці маленькі наполеони можуть поводитись агресивно, бо насправді почуваються непевно й намагаються таким чином захиститися. Але якщо за таку поведінку не карати, вона може швидко стати звичкою. Власникам слід пам'ятати, що тягнути за повідець, тікати, коли тебе кличуть, гарчати та кусатись однаково погано і для двокілограмового чіхуахуа, і для п'ятдесятикілограмового ротвейлера. В обох випадках соціалізація та належне дресирування можуть творити дива.
Навчання та заохочення правильної поведінки в будь-якій ситуації з раннього віку допоможе собаці будь-якого розміру поводитися спокійно та впевнено й допоможе запобігти небажаній або й відверто небезпечній поведінці. Слід залучити професійного дресирувальника, який добре знає вашу породу, або записатися на уроки дресирування.
Менше означає більше
Малі собаки споживають калорії інакше, ніж великі. Вони мають пропорційно більшу площу поверхні тіла на кілограм ваги, ніж великі породи, тож зазвичай швидше витрачають енергію на базові життєві функції на кшталт підтримання нормальної температури тіла. Їм також потрібно більше енергії для звичайного пересування. Щоб дістатися кінця кварталу лабрадор вашого сусіда зробить 100 кроків, тоді як вашому лхаса-апсо знадобиться для цього 400 кроків.
Малі собаки можуть потребувати більше калорій на кілограм ваги на добу, ніж великі, але вони також ризикують набрати чимало зайвої ваги. Ожиріння настільки ж небезпечне для малих собак, як і для великих.
Кишенькові цуценята
Ці крихітки споживають більше калорій на грам ваги й не здатні накопичувати запаси енергії так, як собаки великих порід, тому їм потрібно їсти частіше й більш калорійну їжу.
Цуценят мініатюрних та малих порід слід годувати меншими порціями, але частіше протягом дня, щоб компенсувати маленький розмір їхніх шлунків та величезне споживання енергії. Уважно читайте інструкції на етикетках для правильного визначення порцій та консультуйтесь із вашим ветеринаром для отримання порад щодо годування саме вашого цуценяти.
Як і з будь-яким іншим собакою, цуценят малих порід треба оберігати, але не балувати їх, як маленьких дітей. Звичайно, дуже важко подивитися у великі наївні карі очі маленького кавалер-кінг-чарльз-спанієля та заборонити йому щось, але це необхідно робити. Навчання вашого маленького друга правильної поведінки з наймолодшого віку допоможе вам виховати спокійного та надійного компаньйона на довгі роки.
Жити довго та щасливо
Маленькі собачки часто живуть значно довше за собак великих та дуже великих порід. Загальновідомо, що мальтезе, чіхуахуа, йоркшир-тер'єри й такси нерідко живуть понад 12 років. Середня тривалість життя карликових пуделів і бордер-тер'єрів сягає 14 років, а максимальна — майже 20 років.
Така велика тривалість життя, ще й часто в міських умовах, вимагає для маленьких собак особливого захисту, щоб зберегти гарне здоров'я. Окрім регулярних відвідувань ветеринара, дуже корисним для малих собачок є споживання антиоксидантів, які допомагають боротися з наслідками старіння та шкідливим впливом міського середовища.
Годування правильною їжею
Завжди годуйте свого улюбленця лише високоякісним, повноцінним і збалансованим кормом, який підходить для собаки дрібної чи мініатюрної породи. Обрати іноді буває важко, тому порадьтеся з ветеринаром, чим і скільки годувати вашого маленького друга, щоб підтримувати його здоров'я в ідеальному стані.
Схвалено Dr. Emma Milne BVSc FRCVS