Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця
Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця
Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця
Якщо ваш собака страждає на блювоту, діарею або має обидва симптоми, можливо, у вашого бідного кудлатого улюбленця гастроентерит. Гастроентерит — це відносно розповсюджене захворювання собак, під час якого запалення шлунку й кишок може спричиняти блювоту, діарею або те й інше. Попри свою розповсюдженість, гастроентерит викликає відчай, страх і навіть проблеми з лікуванням, залежно від причин та наслідків для конкретної собаки.
Види гастроентериту собак
Гастроентерит може бути двох типів: гострий і хронічний. Гострий гастроентерит починається раптово. Хронічний проявляється протягом тижнів, місяців або навіть років. Гострий гастроентерит зазвичай проходить сам. Проте в деяких випадках він може поступово погіршуватися, якщо не забезпечити належне лікування.
Причини гастроентериту собак
Гастроентерит може мати багато потенційних причин. Наведемо перелік можливих варіантів:
- вживання зіпсованих або сирих продуктів, проковтування різних предметів;
- віруси (парвовірус, чума собак тощо);
- кишкові паразити;
- зміна кишкової флори/мікробіома;
- харчова алергія або чутливість до їжі;
- виразка шлунка;
- рак шлунка;
- сторонні предмети;
- кишкова непрохідність;
- генетичне захворювання або схильність.
На жаль, зазвичай важко визначити точну причину захворювання. Проте це не означає, що собаку неможливо вилікувати. Насправді, у більшості випадків лікування завершується успішно.
Симптоми гастроентериту собак
У собак гастроентерит зазвичай починається з м'якого калу, що з часом стає зовсім рідким. Пізніше ви можете помітити в ньому слиз, а ваш собака робитиме рухи, неначе він хоче випорожнитися та/або навіть робитиме це вдома. Крім того, ви можете спостерігати діарею, а також блювоту. Рідше трапляється, що у собаки спостерігається лише блювота, хоча, якщо проблема лише в шлунку, ветеринари можуть віднести цей симптом до гастриту.
Наведемо ще кілька розповсюджених симптомів:
- різкі та/або часті рухи, неначе собака хоче випорожнитися;
- дьогтеподібний кал;
- велика кількість водянистого калу;
- кров у калі;
- млявість;
- тривожність;
- біль у животі;
- нудота (надмірне виділення слини та ковтання);
- блювота.
Коли час звернутися до ветеринара
Багато собак із гастроентеритом переносять хворобу на диво нормально. У них може навіть не бути жодних симптомів, окрім зміни в якості, кількості, частоті або місці випорожнення.
Якщо ви вважаєте, що у вашого собаки гастроентерит, Blue Cross рекомендує звернутися до ветеринара якомога швидше. Оскільки важко визначити, чи матиме захворювання небезпечний розвиток, важливо звернутися за професійною порадою, особливо якщо у вас цуценя, собака зрілого віку або собака малої породи, для яких характерний підвищений ризик зневоднення. Консультація ветеринара терміново необхідна, якщо у вашого собаки блювота, нудота, кровотеча, біль або млявість.
Як собак лікувати від гастроентериту
Найперше, що ви маєте зробити, якщо ви підозрюєте проблему травної системи, це зателефонувати ветеринару. Вам дадуть найкращі рекомендації щодо стану вашого собаки і скажуть, чи є нагальна потреба в його обстеженні. Можливо, ваш ветеринар зробить деякі аналізи, наприклад, копрограму, аналіз крові або рентген, щоб дізнатися про причини таких симптомів. Вашому собаці можуть виписати ліки, призначити певне лікування, а також порекомендувати такі додаткові заходи догляду:
- годування дієтичним кормом (легкозасвоюваним для шлунково-кишкового тракту);
- додавання до води для собаки електроліт для покращення гідратації;
- зменшення фізичного навантаження протягом кількох днів.
Роль харчування під час гастроентериту
Неможливо переоцінити роль харчування під час гастроентериту, особливо зважаючи на той факт, що неправильна дієта є причиною більшості проблем. У вашого собаки має бути регулярний режим харчування, а їжа не повинна подразнювати шлунок. Намагайтеся не змінювати корм занадто швидко, і не додавайте нові інгредієнти раптово або у великих кількостях.
Зазвичай ветеринари рекомендують годувати собаку кормом із низьким вмістом жиру та з пребіотиками для лікування (і запобігання) більшості випадків гастроентериту. Якщо у вашого собаки чутливість до їжі або харчова алергія, ветеринар може прописати гідролізований білок або нову протеїнову дієту.
Гастроентерит — це проблема для всіх, не тільки для вашого собаки. На щастя, вчасне звернення до ветеринара призводить до успішного лікування.
Дописувач

Доктор Патті Хулі
Доктор Патті Хулі з відзнакою закінчила коледж Веллслі та Школу ветеринарної медицини Пенсільванського університету. Вона отримала ступінь магістра ділового адміністрування у Вортонській школі бізнесу в межах престижної програми подвійного диплома доктора ветеринарної медицини та магістра ділового адміністрування. Вона відкрила власну ветеринарну клініку Sunset Animal Clinic у Маямі (Флорида). Але це не все. Доктор Хулі — затята читачка, пристрасна в'язальниця, фанатка гарячої йоги, меломанка, бігунка-любителька та невтомна гурманка. Вона живе в Південному Маямі з трьома собаками, незліченною кількістю кішок, двома врятованими козами та кумедною зграєю курей.
Ви можете стежити за її творчістю на сайтах DrPattyKhuly.com та sunsetvets.com.
Схвалено Dr. Hein Meyer, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA та Dr. Becky Mullis, DVM, DACVIM (Nutrition)