
Блювання та діарея: це проблема, яка вимагає термінового лікування?
Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця
Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця
Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця
У вашого вихованця блювання? Ви помітили зміну кольору або консистенції його екскрементів? Блювання та діарея досить часто зустрічаються у домашніх тварин і можуть бути викликані багатьма факторами. Часто в цьому немає нічого страшного – вони могли з'їсти щось шкідливе або підчепили вірус, як це буває й у нас. Хоча в більшості випадків все проходить само собою, нам потрібно бути обережними, оскільки іноді це може бути ознакою більш серйозного захворювання. Зокрема, блювання може призвести до швидкого зневоднення. Ось кілька порад, які допоможуть вам вирішити, чи потребує ваш пухнастий друг, який страждає на блювання чи діарею, ветеринарної допомоги.
Наступні дії
Перший крок при блювнні вашого кота – припинити давати йому їжу й переконатися, що він має доступ до достатньої кількості свіжої води. Якщо ваш улюбленець продовжує часто блювати понад 8 годин, зверніться до ветеринара. При діареї у котів немає необхідності припиняти годування. Зазвичай діарея проходить за 2-3 дні. Однак є захворювання котів, при яких вам не слід чекати 24 години, перш ніж звернутися до ветеринарного лікаря.
Зателефонуйте своєму ветеринару, якщо…
- ваш вихованець дуже молодий або дуже старий (оскільки він може дуже швидко зневоднитися);
- у вашого улюбленця вже є проблеми зі здоров'ям, наприклад, діабет;
- ваш кіт приймає ліки; Проконсультуйтеся про те, чи можна або потрібно припиняти прийом медикаментів, поки ваш вихованець хворий.
- ви бачите кров у блювоті чи проносі або якщо ви помітили виділення чорного дьогтеподібного калу;
- ваш пухнастий друг виглядає дуже нещасним, впадає в депресію, або його ясна стали сухими й липкими на дотик;
- після 24 годин животик вашого улюбленця заспокоївся, й вам потрібна порада про те, чим годувати його далі. Перш ніж повернутися до звичайного корму, ветеринар, швидше за все, порадить вам деякий час давати своєму пухнастому другу спеціально розроблений корм, такий як Hill's Prescription Diet i/d.
Остання порада – перш ніж везти хворого кота в клініку, проконсультуйтеся зі своїм ветеринарним лікарем по телефону. Співробітники клініки можуть попросити вас почекати в іншій зоні очікування, якщо вони запідозрять, що ваш вихованець може бути заразним для інших пацієнтів.