Як зрозуміти, про що говорить поведінка вашого кота?

Публікація:
хв читання

Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця

Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця

Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця

Коти добре вміють висловлювати свої бажання як за допомогою нявкання, так і за допомогою мови тіла. Але як зрозуміти, що саме вони намагаються нам сказати? Ця стаття розповідає про особливості поведінки котів.

Що хочуть сказати наші вусаті друзі через нявкання?

У міру дорослішання вашого кошеняти його ледве чутне й невпевнене нявкання стає більш впевненим і гучним. Цікавий факт, коти навчилися "розмовляти" з людиною через нявкання в результаті одомашнення. Вони практично ніколи не нявкають між собою, тільки в спілкуванні з людьми. Тож слухайте уважно, бо вони розмовляють з вами!

Нявкання низького тембру зазвичай означає, що ваш пухнастий друг почуває себе незручно або нещасним. Дзвінке нявкання високого тембру означає, що вихованець відчуває себе більш щасливим, якщо він продовжує його повторювати, значить, він намагається привернути вашу увагу з якоїсь причини. Згодом ви навчитеся розпізнавати, коли ваш улюбленець намагається сказати "нагодуй мене", "погладь мене" або "досить мене гладити!”.

Що означає муркотіння?

Муркотіння зазвичай є ознакою задоволення, хоча це не завжди так. Хворий або занепокоєний кіт іноді муркоче, щоб заспокоїти себе. Однак у більшості випадків, коли ваше кошеня голосно муркоче, теручись об вас або сидячи на колінах, це ознака ніжності або прохання про щось, наприклад, про їжу.

Що означає шипіння й гарчання вашого вихованця?

Якщо ваш маленький улюбленець робить ці звуки, значить, він наляканий або розсерджений. Ці звуки зазвичай супроводжуються позами й такими проявами мови тіла, як здіймання шерсті або притискання вух назад. У такі моменти коти намагаються звучати якомога страшніше, щоб захистити себе. Зазвичай гарчання та шипіння можна почути під час напружених зустрічей з іншими тваринами, однак вихованці також можуть використовувати ці звуки, щоб повідомити вас, що їм не подобаються ваші дії.

Чому коти труться мордочкою об вас?

Коли ваш пухнастий друг треться мордочкою об вас, він виділяє феромони залозами, розташованими навколо щік, як би кажучи: "Мій!”. Феромони – це хімічні сигнали, що виділяються тілом тварини, які можуть повідомляти про різні речі, наприклад, вказувати права на власність, наявність тривоги або сексуальний статус. Тертя мордочкою – хороший знак, цим жестом ваш улюбленець показує, що ви йому подобаєтеся та що йому зручно у вашій компанії.

Мова тіла котячого хвоста

Котячий хвіст є відмінним індикатором почуттів. Щасливе кошеня буде тримати свій хвіст задертим вгору, але якщо пухнастик наляканий, то він притисне його між лапами або розпушить його. Якщо дорослий кіт виляє хвостом, це свідчить про роздратованість або нетерплячість. Швидке виляння хвостом із боку в бік – ознака сильної збудженості. Такою поведінкою тварина явно намагається пригрозити своєму опонентові. Хвіст, що посмикується, є вірною ознакою емоційного підйому й цікавості вашого улюбленця. Якщо під час погладжування вихованця його хвіст починає смикатися або виляти з боку в бік, найкраще прибрати руку, бо це часто є ознакою того, що з нього вистачить. Переконайтеся, що ваші діти теж знають ці ознаки, тому що відсутність розуміння цих тонких котячих сигналів часто призводить до того, що кіт дряпає або кусає дітей. Найчастіше провина лягає на тварину, коли ми просто не помічаємо того, що вона намагається нам сказати.

Вуха вашого кошеняти також можуть дати вам підказки. Підняті вгору вуха – ознака цікавості до того, що відбувається навколо них. Якщо вуха підняті й нахилені вперед, вихованець відчуває себе розслабленим і доброзичливим. Але коли ваш пухнастий друг притискає вуха до голови, це ознака страху чи агресії. Вуха повернені в бік також можуть бути ознакою напруження й настороженості.

Що означає, коли кошеня розминає вас лапками

Часто можна побачити, як вусатий улюбленець топчеться на місці, на якому він збирається влягтися, або коли сидить у вас на колінах або грудях. Ця дія вказує на задоволеність та асоціюється зі смоктанням грудей у матері, коли він розминав груди, щоб стимулювати подачу молока.

Дивні звички котів

Безсумнівно, наші пухнасті друзі мають деякі дуже цікаві звички. Ви коли-небудь розгортали газету на столі, щоб почитати її, у присутності кота? Ваш вихованець тут же стрибне на стіл і сяде прямо посередині сторінки, провокуючи вас пересунути його! Ви не зможете відвернути його увагу на щось інше, та будь-яка спроба заманити його на затишну подушку або стілець не матиме успіх. Чому? Тому що, потрапивши на поверхню цієї газети, він повністю заволодіє вашою увагою.

Схвалено Dr. Emma Milne BVSc FRCVS та Dr. Aileen Pypers, BSc, BVSc, PGDip

Пов’язані статті

Пов’язані статті