Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця
Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця
Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця
У світі, у якому ми й наші домашні улюбленці переважно боремось із зайвою вагою, втрата цієї ваги не здається такою ж проблемою. Проте для деяких власників допомогти своєму собаці досягти й зберегти оптимальну вагу може виявитися дійсно складним завданням. Якщо вас непокоїть, що ваш собака занадто худий, і вам складно підтримувати його вагу, ця стаття для вас. Розгляньмо, що таке оптимальна вага, чому ваш собака може втрачати вагу, і як можна цьому зарадити.
Яка вага є оптимальною для вашого собаки?
Перш ніж порушити цю тему, вкрай важливо розглянути небезпечну тенденцію останнього часу, згідно з якою люди сприймають нормальних собак як надто худих. Через те, що останніми роками тварини й люди загалом погладшали, з’явилася тенденція розглядати тварин із надмірною вагою як таких, що мають нормальну або здорову вагу. Отже, деякі люди дивляться на собаку, якого ми, ветеринари, сприймаємо як здорового й стрункого, і думають, що він надто худий або навіть змарнілий.
Спитайте ветеринара про індекс здорової ваги (Body Condition Score, BCS). За допомогою нього ми оцінюємо, чи нормальна у тварини вага. Якщо зовсім просто, у собаки мають промацуватися ребра й лопатки, а також бути помітна талія, якщо дивитися на нього зверху. Ветеринар пояснить вам усе, а також визначить, чи дійсно у вашого собаки недостатня вага. Якщо ні, то можете заспокоїтися!
Чому моєму собаці складно зберігати оптимальну вагу і як цьому можна зарадити?
Вашому собаці може бути важко втримувати вагу з різних причин. Розгляньмо найбільш типові з них і дізнаймося, що можна вдіяти.
Співвідношення обсягу фізичних навантажень і спожитого корму Багато порід собак сильно різняться за енергійністю та потребою у фізичних навантаженнях. Поради щодо годування на упаковці з кормом для собак орієнтовані на «середньостатистичного собаку» з такою вагою. Різниця з фактичною потребою може становити до 15 %, і це нормально. Цілком імовірно, що вам слід лише збільшити обсяг корму, який ви даєте. Може виявитися, що ваш собака чудово почуватиметься на 3 або 4-разовому харчуванні замість одного або двох разів на день.
Зважайте на вік Зазвичай молоді нестерилізовані собаки мають більшу потребу в енергії на кілограм ваги, ніж доросліші й стерилізовані собаки. І тут знову може допомогти збільшення обсягу корму, який ви даєте. Завжди стежте за тим, щоб корм, яким ви годуєте собаку, відповідав його віку.
Стрес і тривога Собаки часто відчувають їх, і це може вплинути на травлення, а також на засвоєння корму. Є корми, що легко засвоюються та мають натуральні інгредієнти для зниження рівня тривоги, і, можливо, ветеринар вирішить, що вони допоможуть вашому улюбленцю. Крім того, вдалим розв’язанням проблеми може стати консультація фахівця з поведінки тварин. У таких ситуаціях важливим етапом є усунення причини тривоги.
Енергетична цінність корму Розмаїття кормів для собак просто вражає. Багато сучасних кормів мають досить низьку калорійність, оскільки собаки страждають від надмірної ваги. Може бути, що корм, яким ви годуєте свого собаку, надто низькокалорійний, і він не може з’їсти достатній обсяг, щоб зберегти вагу. У цьому випадку ветеринар може порадити корм, що містить менше клітковини і є більш калорійним. Тобто ваш собака, навіть з’їдаючи менше корму, отримуватиме більше енергії та поживних речовин і зберігатиме вагу.
Паразити Зараз нечасто трапляються важкі глистяні інвазії, і не виключено, що саме це може бути причиною втрати ваги собакою. Проконсультуйтеся з ветеринаром, чи достатньо тих профілактичних заходів, що ви проводите, для того способу життя, який веде ваш собака.
Хвороба Втрата ваги або неспроможність підтримувати вагу — дуже характерні перші ознаки таких захворювань, як розлади травлення, проблеми з нирками, печінкою або серцем, діабет чи рак, і це ще далеко не повний перелік. Якщо ветеринар переконається, що собака отримує правильний корм у потрібних кількостях, він може призначити аналізи крові й сечі, щоб виявити приховану причину захворювання.
Нездатність набрати вагу не завжди свідчить про серйозні проблеми, але якщо ви маєте сумніви, зверніться до ветеринара й проведіть обстеження вашого вірного друга. Що швидше ви дізнаєтеся причину проблеми, то більше матимете шансів хутко привести до ладу вагу свого улюбленця.
Схвалено Dr. Hein Meyer, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA