Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця
Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця
Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця
Що таке сечокам’яна хвороба?
Сечокам’яна хвороба — це захворювання сечовивідних шляхів, за якого в них утворюються кристали або камені, спричиняючи подразнення, біль, а іноді закупорку.
Що таке камені в сечовому міхурі?
Камені в сечовому міхурі (їх також називають уролітами)— це скупчення кристалів мінеральних солей, що поєднуються та утворюють камінь у сечовому міхурі. Камені також можуть формуватися в нирках, але це менш поширене явище. На формування кристалів, які призводять до утворення каменів у сечовому міхурі, впливає pH сечі собаки. Найпоширенішим типом каменів чи кристалів є струвіти, які зазвичай утворюються в лужній сечі. Інші типи каменів формуються в більш кислотній сечі.
Що спричиняє камені в сечовому міхурі?
Хоча в сечокам’яної хвороби (або захворювання сечовивідних шляхів) немає якоїсь однієї причини, ветеринарні лікарі називають певні чинники, які можуть сприяти поширеності захворювання. Нижче перелічені чинники, які підвищують імовірність розвитку цієї проблеми у вашого собаки:
Вік: Найвразливішими є собаки віком від 2 до 10 років.
Стать: частота захворювання в самців і самиць однакова, але самці мають більший ризик небезпечної для життя обструкції уретри кристалами або каменями.
Інфекції: бактеріальна інфекція сечового міхура, що робить сечу лужною, є основною причиною утворення струвітів.
Їжа: ви вже знаєте, що корм, який ви даєте своєму собаці, украй важливий для підтримання його здоров’я, а от неправильна їжа може призвести до сечокам’яної хвороби. Високий вміст певних мінералів у кормі для собак може збільшити ймовірність утворення кристалів у сечі. Магній і фосфат є мінералами, з яких складається найпоширеніший тип кристалів, а саме струвіт, тож не давайте вихованцю корм для собак із надмірною кількістю цих мінералів. Корм для собак, який вживає ваш чотирилапий друг, також впливає на кислотність сечі (pH). Це може сприяти утворенню певних каменів, тому важливо годувати улюбленця кормом для собак, який підтримує здоров’я сечового міхура.
Низьке споживання води: через недостатнє пиття сеча стає більш концентрованою, а це може підвищити ймовірність утворення каменів.
Схильність певних порід: собаки маленьких порід вразливіші, ніж великі породи. До того ж певні породи собак, наприклад цвергшнауцери, далматинці, йоркширські тер’єри й бульдоги, більш схильні до утворення каменів у сечовому міхурі.
Серед інших чинників можна назвати недостатню фізичну активність, неможливість часто мочитися (що є типовим для собак, які живуть у приміщенні) або зменшення споживання води.
Чи є в мого собаки проблема із сечовивідними шляхами або камені в сечовому міхурі?
Якщо у вашого собаки є проблеми із сечовивідними шляхами, він може відчувати значний дискомфорт. Важливо одразу звернутися до ветеринарного лікаря для повного обстеження, якщо ви помітите будь-які із зазначених нижче частих ознак.
- Напруження під час сечовипускання
- Кров у сечі
- Вилизування зони геніталій
- Нетримання сечі або нездатність контролювати сечовипускання
- Зменшення кількості сечі
- Часті спроби помочитися
- Знижений апетит
- Відсутність енергії або цікавості до звичайних занять

ВАЖЛИВО! Якщо собака не може вільно помочитися, причиною може бути непрохідність сечовивідних шляхів. Негайно зверніться до ветеринарного лікаря, оскільки цей стан може загрожувати життю.
Лікування: важливість правильного харчування
Корм вашого собаки відіграє важливу роль у підтриманні його загального здоров’я та гарного самопочуття. Збалансоване харчування є найважливішою частиною активного та здорового способу життя. Якщо в собаки є камені в сечовому міхурі, тоді ще важливіше давати йому правильний корм. Корми з високим вмістом магнію, фосфору, білка й кальцію пов’язані з утворенням каменів. На думку ветеринарних лікарів, якщо годувати собаку кормом з обмеженою кількістю цих мінералів, це може допомогти в розчиненні деяких типів каменів, які вже утворилися в сечовивідних шляхах. Для точної діагностики та вибору лікування завжди консультуйтеся з ветеринарним лікарем та просіть його порекомендувати найкращий корм для здоров’я сечовивідних шляхів вашого собаки.
Пам’ятайте: собака, якого пролікували від захворювання сечовивідних шляхів, має ризик знову захворіти на нього. Тому важливо продовжувати лікувальне харчування та уважно стежити за тим, чи не з’являться симптоми знову.
Запитання про здоров’я сечовивідних шляхів, які варто поставити ветеринарному лікарю
- Що може спричиняти «проблеми» із сечовипусканням у мого собаки? Які є варіанти короткострокового й довгострокового лікування?
- Обов’язково запитайте, чи можуть нечасті або несистематичні випадки мимовільного сечовипускання бути ознакою більш серйозної проблеми.
- Запитайте, чи пов’язана така проблема з поведінкою, умовами середовища або медичними причинами.
- Запитайте, як харчування та споживання води можуть впливати на здоров’я вашого улюбленця.
- Чи має харчування бути частиною лікування мого собаки? Чи порекомендуєте ви корм для собак Prescription Diet для здоров’я сечового міхура мого собаки?
- А якщо я маю кілька собак? Чи можу я давати їм усім однаковий корм для собак?
- Як може допомогти харчування? У чому користь від дієтичних кормів як частини лікування, яке може також включати пігулки?
- Які переваги й недоліки використання харчування для підтримання здоров’я сечовивідних шляхів мого собаки?
- Який тип корму для собак краще в разі проблем із сечовивідними шляхами: сухий чи вологий? Чому?
- Якщо ви годуєте собаку сумішшю сухого й вологого корму, запитайте, які лікувальні корми можна змішувати.
- Як довго мені треба буде годувати свого улюбленця рекомендованим кормом для собак?
- Запитайте, як застосування лікувальних кормів для собак може сприяти здоров’ю сечовивідних шляхів вашого вихованця в довгостроковій перспективі.
- Як краще зв’язатися з вами або вашою клінікою, якщо в мене виникнуть запитання (електронною поштою / телефоном)?
- Спитайте, чи потрібно вам прийти на повторний візит.
- Спитайте, чи прийде вам нагадування на електронну пошту або сповіщення.
Схвалено Dr. Emma Milne BVSc FRCVS, і Dr. Hein Meyer, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA