Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця
Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця
Знайдіть корм, який відповідає потребам вашого улюбленця
Однією з багатьох гарних рис котів як домашніх улюбленців є їхня вибагливість та охайність. Навіть якщо вони не виходять на вулицю, щоб сходити в туалет, то дотримуються чистоти в приміщенні. Тому може бути дуже прикро, не кажучи вже про бруд, якщо ця звичка порушиться і кіт почне справляти нужду за межами лотка. Іноді це буде просто поряд із лотком або на якійсь газеті, та інколи вони починають робити це вдома в будь-якому місці та часто там, де цього хотілося б найменше. У цій статті ми розглянемо найпоширеніші причини таких неприємностей і порадимо, що можна зробити, якщо це сталося.
Ви не змінювали лоток, наповнювач або місце його розташування
Якщо лоток завжди стоїть на одному місці, ви завжди насипаєте той самий наповнювач і кіт раніше постійно ним користувався, то зміна поведінки, найімовірніше, зумовлена хворобою. Наведемо приклади.
- Діарея або інше захворювання шлунково-кишкового тракту, наприклад запальне захворювання кишківника (ЗЗК) Кіт може просто не встигати вчасно добігти до лотка після того, як відчув позиви до випорожнення. Зазвичай ви звернете увагу, що кал м'який або рідкий. У ньому також можуть бути слиз і кров. За таких обставин потрібно показати тварину ветеринару, щоб з'ясувати причину.
- Артрит Під старість суглоби в котів, особливо кульшові та плечові, стають негнучкими, через те що вони все життя стрибають і лазять. З погіршенням цього стану коту може стати важко або боляче залазити в лоток. Це найбільше стосується лотків із високими бортиками. Спробуйте поспостерігати за котом, чи важко йому також лазити по меблях. Це також привід відвідати ветеринара. Хронічний біль — це зовсім не смішно, а коти можуть бути дуже стриманими створіннями, коли йдеться про прояви ознак хвороби або болю.
Відбулися зміни, які стосуються лотка або домашнього оточення
Поза сумнівом, це найтиповіша причина відмови котів користуватися лотком, навіть якщо зазвичай вони виховані та охайні.
- Місце Нам як власникам хочеться поставити лоток кудись, де б він не заважав, а запах не дошкуляв. Зазвичай це якесь підсобне приміщення на кшталт ванної кімнати, і дуже часто поряд стоять їжа та вода для кота. Уявіть себе на його місці. Ви хотіли б ходити в туалет у їдальні? Чи потрібні вам шум і світло та щоб хтось ходив повз, поки ви намагаєтеся сходити в туалет? Лотки треба ставити в тихих та відлюдних місцях, якомога далі від води та їжі.
- Кількість лотків Найліпше, якщо у вас буде на один лоток більше, ніж котів, і вони мають стояти в різних кімнатах. Кота можуть цькувати інші коти, які також живуть в оселі, і причина може полягати в тому, що він просто не має доступу до лотка. Тоді він буде ходити в туалет деінде.
- Чистота Можливо, вам просто потрібно частіше міняти наповнювач. Якщо ми зайдемо в громадський туалет і в кожній кабінці буде брудно, ми не захочемо скористатися ним. Коту потрібно залізти в лоток і стати в нього чистими лапками. Цілком зрозуміло, чому замість цього вони вибирають чистеньке місце у вас під ліжком!
- Стрес Коти — дуже вразливі створіння, які легко зазнають стресу. Можливо, до вас прийшли гості, або народилася дитина, або ви почали збиратись у відпустку й ваш улюбленець уже знає, що назабаром він знову опиниться в готелі для котів. Можливо, ви завели нового кота або собаку. Кожна із цих нібито незначних подій може стривожити кота та спонукати його шукати усамітнення, зокрема, для того, щоб сходити в туалет.
- Тип лотка. Є коти, яким просто незручно ритися в певних типах наповнювачів. Спробуйте інший.
Якщо ви помітили, що вочевидь щось змінилося, але випорожнення виглядають нормально, можливо, ви здатні самотужки змінити ситуацію і досягти швидкого результату. І порядок повернеться! Якщо ви маєте якісь сумніви, а надто якщо підозрюєте хворобу, наявність болю або стресу, негайно відвідайте ветеринара. І це стосується ситуацій із будь-якими фізичними або психічними проблемами: що швидше ви з'ясуєте причини, то краще.
Схвалено Dr. Hein Meyer, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA